Neljanda põlvkonna Seat Leon jõuab Eesti esindustesse suvel. Eeltellimine on juba alanud, baasvarustuses uudismudeli hinnad algavad 17 360 eurost. Jõuallikate valik on suur: lisaks bensiinile, diislile ja surugaasile saab valida ka kas mahe- või pistikuhübriidiga Leoni.

Seat Leon on tootja valiku populaarseim mudel, mis on jõudnud oma neljanda põlvkonnani. Luukpära kõrval on juba suve lõpus salongidesse oodata Leon Sportstoureri universaalkerega versiooni.

Kolme Leoni põlvkonda on maailmas müüdud rohkem kui 2,2 miljonit ühikut. Neljanda generatsiooni Leonil on eelkäijatega võrreldes kõvasti rohkem turva- ja juhiabisid ning moodsamad ühenduvuslahendused. 

Ajamite valikus igale maitsele midagi

Leon “neljas” on tõenäoliselt üks rikkalikuma jõuallikate valikuga väike-keskklasi autosid turul: Seat investeeris mudeliarendusse rohkem kui 1,1 miljardit eurot ning turvalisus-, mugavus- ja ühenduvuslahenduste kõrval oligi prioriteediks võimalikult lai erinevate ajamite valik, mis võimaldaks kasutajal teha parima ostu oma vajadustest lähtuvalt.

Pikkade sõitude jaoks TDI diiselmootor või TSI bensiinimootor, ökoloogiliste lahenduste austajatele surugaasi (TGI) mootor, mis “sööb” ka kohapeal toodetud biogaasi, linnaliiklusesse mahehübriid eTSI või eHybrid, millest pistikuga vormida sõiduk, millega linnas vaid elektri jõul liigelda.

Ajamite võimsused on 110 hj ja 204 hj vahel. Tulemas on ka võimas Cupra Leon, mille mootori võimsus on kuni 310 hj.

Valikus on nii käsikäigukast “lahjematele” mootoritele kui 7-käiguline topeltsiduriga poolrobotkast DSG. Sügise suureks uudiseks on pistikuhübriid, mis peaks tootmisse jõudma ning millele pakutakse 6-kägulist DSG kasti.

CNG-versiooni kohta hinnakirjast esialgu viidet ei paista, ka pistikuhübriidi hind on esialgu teadmata, aga 1,5 l bensiinimootoriga mahehübriid maksab baasvarustuses pisut üle 25 000 euro. Arvata, et tippvarustuses auto hinna võib suurema vaevata tõsta ka 30 000 euro ligidale. 

uus seat leon

Neli varustustaset, ja hea juba standardina

Uuele Leonile pakutakse nelja varustustaset: Reference standardina, Style, soliidne Xcellence ning sportlik FR. Leon on esimene Seat, millel on sisse ehitatud eSIM kaart, mis võimaldab sõidukil olla pidevalt netis.

Kaardiuuendused toimuvad automaatselt ja teatud sõiduki funktsioone on võimalik juhtida nutitelefonist. Uus ühenduvuslahendus kannab nime Seat Connect. Seat Full Link ühendab Android Auto või Apple CarPlay kaudu auto infolustiga kasutaja mobiilsed seadmed.

Lisavarustuse nimekirjast leiab ridamisi vinjette, mis elu igapäevaautos turvalisemaks, mugavamaks ja eriliseks muudavad, alates uudsetest juhiabidest, avarat ülapilku võimaldava panoraamkatuseni välja.

Reference standardvarustus

Baasvarustuses on Leonil nii taga kui ees leedtuled ja eesoleva takistusega kokkupõrke hoiatussüsteem Front Assist koos hädapidurdamisega (sõidukite, jalakäijate ja jalgratturite äratundmine) ning sõidurajal hoidmise abi Lane Assist.

Standardisse kuuluvad automaatne kliimaseade, soojendusega esiistmed, nahaga kaetud mitmefunktsiooniline ja soojendusega sportrool ja rida VAGi autodele omaseid nutikaid panipaigalahendusi.

Paremaks suhtlemiseks nii auto kui teiste kontaktidega on uuel Leonil meediasüsteem Media System Plus koos 8,25-tollise puutetundliku ekraaniga ja Bluetooth-käed vabad süsteemiga.

Style loob lisamugavust tagaistujale

Lisaks baastaseme mugavus- ja turvalisusvarustusele lisandub kolmetsooniline kliimaseade, mida saab juhtida ka tagaistmelt. Park Assist aitab auto mugavalt parkida. Style toob ka 16-tollised kergveljed.

Xcellence soliidseks kulgemiseks

Xcellence´i iseloomustavad heledad metalsed detailid, 17-tollised valuveljed ja leed-tagatuled. Varustuspaketti kuuluvad digitaalne näidikuteplokk, 10-tollise puutetundliku ekraaniga naviseade ja Seat Full Link.

Mugavaks parkimiseks on Xcellence´il tahavaatekaamera, sõidumugavust lisavad nii kohanduv püsikiirushoidja kui automaatne kaugtulede juhtimise süsteem.

FR sportliku eluviisi viljelejale

FR on Seati sportlikkust rõhutav pakett: 18″ valuveljed, küljeakende mustad raamid, disainitud kaitserauad ning mitmed muud pisidetailid annavad kaasliiklejatele aimu, et siit tuleb kiire ja vihane.

Sõitjateruumiski on sportlikkusele panustatud: rool on kaetud perforeeritud nahaga, rooli taga on labad käsitsi käiguvahetuste juhtimiseks, kabiini lagi on must ja sportistmetel punased kontrastõmblused.

MQB Evo šassiil põhinev sõiduk

Viieukseline luukpära Leon on 4,368 mm pikk (+86 mm), 1800 mm lai (-16 mm) ja 1 456 kõrge (-3 mm), selle teljevahe on 2686 mm (50 mm pikem eelkäijast). Pagasiruumi 380l vaikimisi

Universaalkerega Seat Leon Sportstourer on 4642 mm pikk (+93 mm), 1800 lai (-16 mm), 1 448 mm kõrge (-3 mm). Teljevahe on 2686 mm (samuti 50 mm eelkäijast pikem). Pakiruumi vaikimisi 620l.

Neljanda põlvkonna Seat Leon on välja töötatud ja seda toodetakse Barcelonas, Martorelli tehastes.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.