Neljapäev, 5. oktoober 2023
Uus Range Rover Sport ronis oma ülemaailmse debüüdi raames üle Islandil asuva Karahnjukari tammi, pistes samal ajal rinda 750 tonni minutis langevate veevoogudega. Kriitilistel hetkedel haarduvuse kadumine tähendanuks roolis istunud James Bondi filmiseeria kaskadöörile Jessica Hawkinsile 90-meetrist langust maailma suurima omataolise tammi ülevoolukanali põhja.

Edukas vägitükk jõudis esmakordselt avalikkuse ette Gaydonis asuvas Jaguar Land Roveri täiustatud tootmiskeskuses toimunud eksklusiivsel esitlusüritusel. See pole aga esimene kord, kui Range Rover Sport on suutnud ületada uskumatuna näiva katsumuse. Range Roveri sportlikuma sõsarmudeli varasemate saavutuste hulka kuulub rekordeid seadnud mäkketõus Pikes Peakil, esimene tühja kõrbe ületamine ja esimene tõus Hiina Taevaväravani.

“Land Roveri luksusliku sportmaasturi kolmas põlvkond on senistest mudelitest tehnoloogiliselt arenenum ja võimekam, põimides silmailu ja esinduslikkuse sõidunaudinguga ja kasutades ära parimat keretehnoloogiate kombinatsiooni, mida ühes Land Roveris on iial pakutud,” ütles Justė Jarušė, Jaguar Land Roveri Baltikumi juht. “Selle aasta alguses turule toodud uut Range Roverit on juba saatnud suur edu, seega pole põhjust kahelda, et sama edu saadab ka uut Range Rover Sporti.”

Range Rover Sport 2022

Uus Range Rover Sport on ehitatud Land Roveri paindlikule MLA-Flex platvormile. Jõuallikate valik on lai ja sinna hulka kuuluvad kaks kuuesilindrilist pistikhübriidi, mis suudavad vaid elektri jõul läbida kuni 113 km ning tagavad CO2 heitmed tasemel 18 g/km.

Uus 530-hobujõuline topeltturboga V8 pakub aga sportautoga võrdväärset jõudlust, suutes linnamaasturi nullist sajani viia vaid 4,5 sekundiga. Kliendid saavad endale sobiva ajami leida ka säästlike kerghübriidide ning Ingenium diiselmootorite seast. Alates 2024. aastast lisandub valikusse ka täiselektriline variant.

Uus Range Rover Sport on saadaval S, SE, HSE ja Autobiography varustustasemetel ning uue mudeli esimese tootmisaasta jooksul on võimalik valida ka eksklusiivne First Edition eriversioon.

Range Rover Sport 2022

Uue Range Rover Spordi minimalistlik välisdisain hoiab harjumuspärast joont ning auto hoiak ja profiil on eksimatult äratuntavad. Reisijateruum on täielikult ümber mõtestatud ja sealt leiab kokpitiliku tõlgenduse Range Rover Sport Command Driving Position juhikohast. Mõistagi on juhialal ideaalselt kombineeritud ka kõige uuemad mugavus- ja juhiabitehnoloogiad ning parimad materjalid.

Sõiduelamuse ja stabiilsuse eest hoolitsevad muuhulgas nelikroolimine, elektrooniline piiratud libisemisega diferentsiaal, aktiivne õhkvedrustus ning kere kaldumist vähendav süsteem Dynamic Response Pro.

Range Rover Sport 2022

Land Roveri uue põlvkonna digiarhitektuur EVA 2.0 võimaldab kasutada laia valikut nutikaid tehnoloogiaid. Näiteks tagab SOTA uuenduste süsteem pidevad juhtmevabad uuendused, garanteerides tehnoloogia ajakohasuse terve sõiduki eluea vältel.

Mitmeid auhindu pälvinud Pivi Pro meelelahutussüsteemi südameks on armatuurlaua keskele paigutatud 13,1-tolline haptilise tagasisidega puuteekraan, mille abil on võimalik kontrollida kõike navigatsioonivalikutest ja meelelahutuseelistustest kuni sõiduki enda säteteni välja. Nutikas süsteem õpib ka juhi eelistusi ja valikuid aja jooksul tundma, kohandades reisijateruumi just selliseks, nagu juht seda soovib.

Uues mudelis pakutav Meridian Signature Sound System on kõige arenenum ja võimsam helisüsteem, mida on kunagi Range Rover Sportis pakutud. Kuni 29 kõlarist koosnev süsteem, mille hulka kuuluvad ka neli peatugedesse paigaldatud kõlarit, loob kuni nelja reisija jaoks isiklikud helitsoonid. Olulist rolli mängib ka järgmise põlvkonna aktiivne mürasummutussüsteem, mis vähendab märkimisväärselt sisemüra.

Range Rover Sport 2022

Uues mudelis teeb oma debüüdi ka maastikusõiduks mõeldud püsikiirusehoidja, mis aitab juhtidel oma eesmärgid saavutada ka kõige raskemates oludes, tagades teeolusid arvestades sujuva ja püsiva kulgemise. Juhid saavad valida nelja erineva astme vahel ning süsteem määrab vastavalt sellele sõiduki kiiruse, võimaldades juhil täielikult roolimisele keskenduda.

Uus Range Rover Sport valmib Suurbritannias Range Roveri kuulsas Solihulli tehases. Tellimusi hakatakse vastu võtma mai lõpus ning esimesed sõidukid jõuavad Baltimaadesse sügisel. Uue Range Rover Sporti hind algab 97 300 eurost.

Fotod: Range Rover

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.