Pühapäev, 4. detsember 2022
Uue C5 Aircrossi hoiak väljendab jõulisust ja rafineeritust, pakkudes sama ajal mugavat ja mõnusat sõidukogemust.

Disain on muutunud nii välidetailide osas kui ka tõeliselt silmapaistvas sõitjateruumis, tehes mudelist oma klassis mugavuse ja modulaarsuse etaloni, ja seda eriti pistikhübriidse versiooni puhul.

Sõidumugavuse poolest tuntud C5 Aircrossi uue mudeli viivad järgmisele tasemele Citroëni Advanced Comfort vedrustus ja istmed, kompromissitu ruumikus, modulaarsus ja juhiabitehnoloogiad, mis tagavad igal reisil rahuliku ja mõnusa olemise.

Uuenenud välimus

Visuaalselt suurema C5 Aircrossi esiosas tutvustab Citroën täiesti uut disainikeelt, kus varem silma paistnud kumerate elementide asemel domineerivad nüüd struktuursemad jooned. Citroënile iseloomulik V-kujuline valgussignatuur on inspireeritud klaveriklahvide disainist.

Citroen C5 Aircross

Uued on ka kolmedimensioonilised LED-tuled sõiduki tagaosas, 18-tollised teemantlõikega valuveljed ning veelgi elegantsemad ja silmapaistvamad võimalused isikupärastamiseks. Linnamaasturi omadustest annavad aimu ka 230 mm kliirens, suure 720 mm diameetriga rattad, kerekaitsed ümber auto (sh Airbump ja rattakoobaste ääred) ja silmatorkavad katuseraamid.

Täiustatud ruumikus ja mugavus

Juhti ja kaasreisijaid tervitab uues ja veelgi modernsemas reisijateruumis 10-tolline puuteekraan. Uus ja suurem ekraan parandab ergonoomikat, pakkudes otsest ligipääsu kliimavalikutele ning kuvades infot veelgi kõrgemal, et juht ei peaks silmi teelt kõrvale pöörama.

Täielikult kohandatav 12,3-tolline digitaalne näidikutepaneel toob juhi silme ette kogu vajaliku info – navigatsioon, aktiivsete juhiabisüsteemide ja hübriidajami töö ja palju muud – tagades selle, et juhi silmad püsivad ohutuma sõidu jaoks terve reisi vältel teel.

C5 Aircross on varustatud C4 ja C5 X mudelitelt tuttavate uue põlvkonna Citroën Advanced Comfort istmetega. Istmed näevad visuaalselt head välja ning on ka suurepäraste ergonoomiliste omadustega. Istmete südamikud on valmistatud kõrgtihedusega vahust, mida katab täiendav 15 mm vahukiht. Tegemist on spetsiaalse vahtmaterjaliga, mis ei hakka aja jooksul läbi vajuma, tagades sedasi parima sõidumugavuse ka pikematel sõitudel.

Täiustused hõlmavad ka reisijateruumis kasutatavaid värve ja materjale – sealt leiab nii Alcantarat kui uut kõrgekvaliteedilist perforeeritud nahka.

Suurt ja kõrget keskkonsooli ümbritseb tänapäevane nahaimitatsiooniga kangas, mida täiustavad kroomitud disainijooned. Automaatkäigukastiga versioonidel rõhutavad need veelgi ergonoomilisemat juhtnuppude paigutust – uut, elegantset ja kõrgtehnoloogilist e-Toggle käiguvahetit ning uut sõidurežiimi lülitit, kuhu on listaud Grip Control funktsioonid ning pistikhübriidsetel versioonidel ka intuitiivne sõidurežiimi valik (Electric, Hybrid või Sport).

Keskkonsoolis asub ka suur panipaik, mille juurde kuulub 2 USB-pistikut ja juhtmevaba laadimisdokk.

Osa brändi DNA-st

Citroen C5 Aircross

Citroëni DNA esindajana säilitab uus C5 Aircross kõik senised omadused, mis on brändi oma segmendis nii silmapaistvaks teinud. Tulemuseks on veelgi enam heaolule ja mugavusele orienteeritud kasutuskogemus.

Citroënile iseloomulik Progressive Hydraulic Cushions aitab sõidukil tee ebatasasustega veelgi paremini toime tulla ning tagab reisijatele absoluutse sõidumugavuse, mida Citroën nimetab “lendava vaiba efektiks”.

Uue C5 Aircrossi juhid saavad kasu lõigata kahekümnest viimase põlvkonna juhiabisüsteemist. Nende hulka kuuluvad näiteks Highway Driver Assist ja teise taseme autonoomne juhiabipakett, mis põimib kohanduva püsikiirusehoidja, Stop & Go funktsiooni ja aktiivse sõiduraja hoidmise süsteemi.

Tegu on ka ainsa linnamaasturiga oma segmendis, mis pakub kolme eraldi liigutatavat, kallutatavat ja ülestõstetavat tagaistet,. Ka uue C5 Aircrossi pagasiruumi maht on oma segmendis rekordiline: 580–720 liitrit bensiini- ja diiselversioonil ning 460–600 liitrit hübriidversioonil.

Erilist tähelepanu on pööratud sõiduki heliisolatsioonile: akustiliselt lamineeritud eesmised aknad võimendavad autos kookoniefekti veelgi.

Pistikhübriidse jõuajamiga versioon võimaldab igapäevaseid sõite kuni 55 km ulatuses nautida elektriliselt, samas kui pikemate sõitude jaoks on bensiinimootor. Euroopas moodustab C5 Aircrossi pistikhübriid juba üle 30% kõikidest müüdud versioonidest. Süsteem võimaldab elektrirežiimis sõita vaikselt ja vibratsioonideta kuni 135 km/h.

Fotod: Citroën/William Crozes

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.