Laupäev, 4. veebruar 2023
Peagi täieneb RAV4 mudelivalik GR Sport varustustasemega ning omandab värskenduse käigus ühtlasi sportlikuma ja jõulisema ilme. Uus mudel on saadaval nii intelligentse nelikveo (AWD-i), täishübriidajami kui pistikhübriidina.

Sellise sammu astumiseks ammutati inspiratsiooni teiste Toyota mudelite edulugudest, aga ka Gazoo Racingu rallimeeskonna arvukatest maailmameistritiitlitest. Yarise, Yaris Crossi, Corolla, C-HR-i ja Hiluxi sportlikud GR Sport versioonid on turul end juba tõestanud. Peagi jõuab varustustase ka RAV4 mudelitele.

Toyota RAV4 GR Sport

Välisdisain

GR Sport annab sõidukile omanäolise ja julge stiili, millele on lisatud mustad rattakoopa ääristused, küljeliistud ja tagaukse kaunistused. Ees torkavad silma udutulede raamid, millel on samasuguse tume võrgumuster nagu iluvõrel ja uutel esikaitseraudadel – hübriidmudelil tumehõbedane ja jõuülekandega sobituva erinäolise disainiga pistikhübriidil metallikhall.

Toyota RAV4 GR Sport

Uus RAV4 GR Sport on esimene mudel, mille valuveljed on töödeldud uue ülitäpse joonelõikustehnikaga. Standardvarustusse kuuluvatel 19-tollistel velgedel on läikivmust viimistlus ja peened heledad eritöötlusega triibulised detailid, mis rõhutavad nende tugevat, viie topeltkodaraga disaini.

Sportlikumat välimust täiendavad vedrustuse edasiarendused. Uued jäigemad vedrud ja amortisaatorite seadistused parandavad RAV4 GR Sporti juhitavust ja pakuvad kaasahaaravamat sõidukogemust.

Toyota RAV4 GR Sport

Sisustus

Sportlik, kuid peen välimus kandub ka sõitjateruumi, kus sportlikud esiistmed on viimistletud keskkonnasõbraliku sünteetilisest seemisnahast polsterdusega. Peatoed on must-mustal reljeefse GR-logoga, samal ajal pakuvad kontraste hõbedased õmblused istmetel, roolil, käigukangil ning metallist detailid ustel ja roolil. GR logo kaunistab ka põrandamatte ja rooli.

Toyota RAV4 GR Sport

Uutel mudelitel sisaldub standardvarustuses ka uus multimeediasüsteem. RAV4 2023. mudeliaasta täienduse põhielemendid on 10,5-tolline kõrglahutusega ekraan ja kohandatav 12,3-tolline näidikupaneel juhi ees. Samamoodi hõlmavad Toyota T-Mate ohutus- ja juhiabifunktsioonid viimase põlvkonna Toyota Safety Sense lisafunktsioone. Pakett sisaldab uut ohuolukordade roolimisabilist ja täiustatud kokkupõrke ennetussüsteemi.

Lisaks kuulub kõigil GR Sport mudelitel standardvarustusse esiistmete elektriline reguleerimine, juhiistme mäluseaded ja panoraamvaate monitor.

RAV4 ajaloost

Toyota RAV4 GR Sport

Toyota RAV4 omab üleilmset vabaajamaasturite teerajaja staatust. Mudeli müügi algus 1994. aastal lõi tänaseks ühe populaarsema ja tihedama konkurentsiga turusegmendi. RAV4 püsiv edu kajastub müüginumbrites, mis ületas 2020. aastal 10 miljoni piiri. Samal ajal kannab RAV4 jätkuvalt maailma müüduima linnamaasturi tiitlit.

Värskeim, viienda põlvkonna RAV4 jätkab sektori esirinnas, pakkudes laia valikut tõhusaid ja elektrilisi jõuallikaid koos Toyota elektrilise intelligentse nelikveoga (AWD-i). Esimese mudelina, kus kasutusel Toyota globaalne arhitektuuriplatvorm GA-K, tagavad madal raskuskese ja jäigem kere RAV4-le märkimisväärselt parema juhitavuse, mugavuse ja avara siseruumi nii reisijatele kui koormaveoks.

Uus RAV4 Hybrid GR Sport on Eestis saadaval 2023. aasta esimeses kvartalis.

Fotod: Toyota

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.