Volkswageni gruppi kuuluv Seat esitleb peatselt oma uut linnamaasturit, millega soovib Euroopas populaarsust nautivalt segmendilt kasu lõigata. Linnamaasturit esitletakse kolmapäeval, juba enne avalikku debüüti Genfi autoshowl märtsis.

Kompaktne linnamaastur proovib tugevas konkurentsis silma paista sportliku disainiga karmi off-road-välimise asemel. Sellega esitab see väljakutse näiteks Nissan Qashqaile ja Mazda CX-5-le.

Seat ei ole ametliku esitluse eel uue linnamaasturi kohta infot jaganud. Väidetavalt saab selle nimeks Ateca, mis järgiks Seati traditsiooni nimetada autosid oma koduturu Hispaania linnade järgi. Ateca on linn Põhja-Hispaanias.

20v20

Linnamaasturi disain jälgib eelmisel aastal Genfis esitletud 20V20 ideeautot ning paikneb mudeliskaalal Seat Leoni kompaktse luukpära kõrval. Sarnaselt Leonile põhineb see emafirma Volkswageni MQB arhitektuuril, mis muuhulgas on aluseks ka uuele Volkswagen Tiguanile.

Endine Seati tegevjuht Jürgen Stackmann visandas margi plaanid siseneda Euroopa kiirestikasvavale linnamaasturite ja krossoverite turule, alustades kompaktsetest ja liikudes edasi veel väiksemate linnamaasturite sektorisse. Hiljem sai Stackmannist Volkswageni ülemaailmse müügi juht.

Tema järeltulija, Luca de Meo, endine Audi müügi ja turunduse juht, jätkab Stackmanni püüdlusi. Uus linnamaastur peaks koos Leoni ja Ibizaga saama kolmandaks margi suureks tugisambaks, ütles de Meo jaanuaris. Uus mudel võimadab Seatil saada osa viimaste aastate kõige kiiremini kasvavast turusegmendist.

Uus linnamaastur peaks Euroopa edasimüüjateni jõudma aasta keskel ja maksab tõenäoliselt vähemalt Saksamaal umbes 20 000 eurot, mis paigutab selle samuti üsna Nissan Qashqai skaalasse.

[dropcap]NÕRK LÜLI [/dropcap]Pärast pikka kahjumit peab Seat kasumisse jõudmiseks oma müüki märgatavalt suurendama. Margi globaalne tarne tõusis eelmisel aastal 2,4 protsenti, kuid siiski jääb Seat Volkswagen grupi tosina margi seas nõrgemate hulka. Pärast kasumlikku esimest poolaastat tekkis osakonnal kolmandas kvartalis ka 40 miljoni euro suurune kahjum.

Volkswagen grupi diisliskandaali avalikukstulek on tekitanud muret, et Saksa emafirma võib Seati arvelt kulusid vähendama hakata, kuna grupp otsib võimalusi skandaalikulude katmiseks kulutusi kärpida.

Seati linnamaasturi ehitab valmis Volkswagen grupi sõsarmark Škoda oma tehases Kvasinys, Tšehhis. Škoda ise esitleb Genfis ka oma seitsmekohalise suure linnamaasturi, Kodiaki ideeautot.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Vaene väike Seat on ilmselt Volkswageni margikataloogis tõesti üsna tagapool, ja kui sakslased peavad kärpima, siis nad kindlasti ei alusta tõupuhastest Saksa markidest nagu Volkswagen ja Audi või luksusmarkidest nagu Lamborghini ja Porsche. Selles osas on kärpehirmul kindlasti oma tõepõhi all. Ise küsimus on aga, kas neid kärpeid üldse vaja läheb või tuleb autohiid skandaalist siledana välja, valges kampsunis ja sõbralikult naeratades.

Allikas: Automotive News, foto: Seat

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.