Renault Espace läbis väikese värskenduskuuri ja on senisest veelgi nooblim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Renault Espace viiendat põlvkonda on nimetatud maailma kõige ilusamaks krossoveriks. Nüüd on pop auto saanud kerge värskenduskuuri ja on senisest veelgi esinduslikum. Paris Initiale tippmudelist astutakse veel samm edasi äriklassi, lisades valikusse tellimustööna valmiva Espace Executive mudeli.

Espace on Renault’ innovatsiooni, stiilsuse ja sõidumugavuse sünonüüm. Sellest sõidukist algas prantsuse autotootja uue disainikeele juurutamine. Espace’i järel said äratuntava “uue Renault'” näo Mégane, Talisman, Koleos, ja samuti värskenduse läbinud Scenic.

Alates oma 2015. aastal toimunud uuestisünnist krossoverina on Espace käinud ühte sammu praeguse aja klientidele ootustega, kuid siiski jäänud Renault’ks. Teelpüsivust on märgatavalt parandanud tänu 4Controlile ning Multi-Sense võimaldab kohandada auto iseloomu juhi soovidele vastavaks.

2017. aasta Espace on küpsem ja esinduslikum auto, selle valikus on uusi värve, rattaid ja siseviimistlust. Uus mugavusvarustus hõlmab ventileeritavaid istmeid ja ühenduvusvõimalusi – R-LINK 2-ga saab nüüd kasutada Apple CarPlayd ja Android Autot.

Jõuallikate sekka lisandub täiesti uus Energy TCe 225 EDC, mis on võimas ja võimekas mootori ja käigukasti kombinatsioon.

DISAIN

2017. aasta Espace’i uus värv on hall ‘Titanium Grey’. Samuti on valikus algsed värvid: kaheksa metallikvärvi (hallid ‘Cassiopée Grey’ ja ‘Platinum Grey’, beež ‘Dune Beige’, sinine ‘Céleste Blue’, pruun ‘Glacé Brown’, must ‘Etoilé Black’ ja valge ‘Pearlescent White’, pluss must ‘Améthyste Black’ Initiale Paris versioonile) ning üks mittemetallikvärv (valge ‘Glacier White’).

Espace saab ka kahed uut tüüpi veljed: 18-tollised ‘Argonaute’ veljed (asendavad seniseid 18-tolliseid ‘Lapiaz’ velgesid) ning 19-tollised ‘Black Quartz’ veljed (asendavad seniseid 19-tolliseid ‘Quartz Diamanté’ velgesid).

Autosse sisenedes äratavad tähelepanu laialt avanevad uksed ning tervituskiri R-LINK 2 ekraanil. Sõitjateruumi lisavad mugavust ja stiili ventileeritavad esiistmed, hall ‘Graded Sable Grey ‘nahkpolster koos sama värvi on detailidega ustel ning uus LED valgustus päikesesirmidel, kindalaekas ja keskmise käetoe all olevas panipaigas.

KÕRGTEHNOLOOGILINE SÕITJATERUUM

Espace’i tänavusel versioonil on kõrgtehnoloogiline sõitjateruum, kust leiab hulga ergonoomikat, sõitjate heaolu ja turvalisust parandavaid tehnoloogiaid.

Renault pakub ligipääsu uue põlvkonna EASY CONNECT mobiilsuse ja ühendatud teenuste platvormile, mis võimaldab nutitelefoni ekraani peegeldamine R-LINK 2 ekraanil rakenduste puhul, mida saab autoga sõites kasutada – näiteks helistamine, sõnumite saatmine, navigeerimine ja muusika kuulamine. Süsteem ühendub nii iPhone kasutajate Apple CarPlay kui ka Androidi kasutajate Google Android Autoga.

Uus MY Renault rakendus on saadaval alates sügisest, see võimaldab klientidel kasutada Renault’ virtuaalset keskkonda ja pääseda autole ligi nutitelefoni kaudu eemalt. Põhifunktsioonid on jagatud kolme kategooriasse: „ühendatud” navigeerimine, kaugekraan ja Renault’ teenused.

Espace’i varustusse kuuluvad ka moodsad juhiabisüsteemid (ADAS), mille tööd saab juhtida R-LINK 2 abil. Nende eesmärk on kindlustunnet sisendada: adaptiivne kiirushoidik ja hädapidurdussüsteem Active Emergency Braking tulevad juhile appi.

Autol on peal sõidurajalt väljakaldumise hoiatus, ohutu pikivahe hoiatus, märkide tuvastus ning pimenurgahoiatus, automaatne tulede ümberlülitus (AHL), parkimisandurid ees, taga ja külgedel, tagurduskaamera ja parkimisabisüsteem.

SÕIDUELAMUS

Espace’i juhitavusomadustesse ja sõidumugavustesse annavad olulise panuse 4CONTROL süsteem, mis juhib konstantselt tagumiste rataste pööramist. Näiteks Comfort režiimis kiirustel alla 50 km/h (Neutral režiimis 60 km/h Neutral ja Sport režiimis 70 km/h) pööravad tagumised rattad esiratastega vastassuunas ning tagavad parema manööverdusvõime ja väikese pöörderingi.

Neist kiirustest ülespoole pööravad tagumised rattad esiratastega samas suunas. Selle tulemuseks on täpsem ja kindlam juhitavus.

Elektrooniliselt juhitavad amortisaatorid, mis kontrollivad auto vertikaalset liikumist, amortisaatorite tööd reguleeritakse kuni 100 korda sekundis vastavalt tee- ja sõiduoludele ning juhi tegevusele (näiteks roolimisele).

Juhil on võimalik nende tehnoloogiate tööd lihtsalt oma soovide kohaselt seadistada – samuti teisi auto sõiduomadusi-mugavust reguleerivaid süsteeme – MULTI-SENSE süsteemi abil R-LINK 2 ekraanil. Valikus on neli eelseadistatud sõidurežiimi (Eco, Comfort, Neutral ja Sport), pluss täielikult isikupärastatav režiim (Perso), mille abil saab nii auto sõiduomadusi kui ka sõitjateruumi meeleolu oma maitsele vastavalt muuta.

JÕUALLIKATE VALIK

2017. aasta Renault Espace’i mootorivalikus on kolm jõuallikat: kaks diislit Energy dCi 130 ja Energy dCi 160 EDC ning Renault’ mootorivaliku uus lipulaev – bensiinimootor Energy TCe 225 EDC.

INITIALE PARIS 2017

Parima võimaliku sõidumugavusega Renault Espace’id kannavad lisanime Initiale Paris. Neil on unikaalne välisdisain ja hoolikalt viimistletud sõitjateruum.

Lisaks olemasolevatele värvitoonidele on valikus eksklusiivne must värv ‘Améthyste Black’,19-tollised rattad, Initiale Paris embleem esivõrel, hall ‘Camaieux Grey’ või pruun ‘Dark Brown’ nappa nahkpolster, nahkkate uksepaneelidel ja käetugedel, nähtavate õmblustega armatuurlaud.

Kümnes suunas reguleeritavad istmed, ‘Relax’ peatoed nii ees- kui ka tagaistmetel, vaiksem sõitjateruum lamineeritud külgakendele tänu, reljeefne polster ja äratuntavad embleemid kabiinis lisavad noobellikkuse vaimu.

Espace Initiale Paris versioon on saadaval Energy dCi 160 EDC diiselmootoriga või Energy TCe 225 EDC bensiinimootoriga.

Renault Espace Initiale Paris

ESPACE EXECUTIVE

Renault Espace Executive mudeliversioon on Initiale Paris versioonil põhinev, kuid selle sõitjateruum on veelgi luksuslikum.

Teises reas on kolm istet asendatud kahe individuaalistmega. Need istmed on soojendusega ja neljas suunas elektriliselt liigutatavad (reguleeritav on kõrgus, edasi-tagasisuund ja seljatoe nurk). Istmeid saab seada nn ‘mugavusasendisse’, mis võimaldab sõitjatel jalad täies pikkuses välja sirutada.

Teise rea istmete vahel asub esimese rea keskkonsooliga sarnanev konsool. Sellel asuv hoidik mahutab kuni 1,5-liitrise pudeli ning lisaks tavapärase lahtiklapitava käetoega võrreldes praktilisema käetoe, kaks USB-liidest, mis võimaldavad portatiivseid seadmeid laadida, kohta, kuhu paigutada nutitelefonihoidik, topsihoidikut ning veel kaht panipaika.

Espace Executive versiooni pakiruumil on merenduspuidust põrand ning eemaldatav, pakiruumi poolde kõrgusesse ulatuva jaotussüsteem. Pakiruumi LED-valgustus muutub vastavalt sõitjateruumis valitud MULTI-SENSE süsteemi meeleoluvalgustusele.

Espace Executive valmib kahefaasilisena. Esmalt tehakse auto valmis Prantsusmaal Renault’ Douai tehases ning seejärel saab see spetsiaalse varustuse Heudebouville’is, samuti Prantsusmaal, Renault tehnoloogiakeskuses.

Selle versiooni mootoriks võib valida kas Energy dCi 160 EDC või Energy TCe 225 EDC. Tellimusi saab esitada Renault edasimüüjate juures, ümberehituse hind on 30 500 eurot.

Espace Executive versiooni saab veel omakorda ümber ehitada (näiteks tellida soomustatud auto) Renault’ töökodades või vastavate partnerite juures.

Allikas ja meedia: Renault

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.