Eestisse jõuab esimene Volvo nunnumaastur XC40 uue aasta alguses, auto eeltellimine on juba alanud. Valida on kahe jõuallika ja kahe varustustaseme vahel, mida omakorda mitme lisapaketi abil soovikohaselt tuunida. Nunnukese hind algab 41 800st eurost.

Volvo XC40 noobli kompaktmaasturi tootmist alustati Belgias, Ghenti tehases 22. novembril. Tootmisliine on häälestatud juba pikka aega, näiteks on auto tootmiseks vajalikke roboteid paigaldatud koguni 363 tükki.

Veel enne tootmise käivitamist on eeltellitud juba 13 000 autot üle maailma. Esimesed XC40-d jõuavad omanikeni uue aasta alguses, nii on see ka Eestis.

HIND TUNDUB PÄRIS KOBE

Hind üllatab hetkeni, mil hinnakirjas natuke lähemalt tuhnida. “Lahjem”, Momentum varustuses D4 diiselmootoriga ja 8-käigulise automaatkastiga auto paneb hirnuma 190 hobust. T5 jõujaam aga viskab kapoti alla lahkelt 247 hobujõudu. Vabandust, see pidi olema nunnumaastur, mitte sportauto?!

Ja nagu Volvol viimasel ajal tavaks, siis on baasvarustusse ära pandud kõik, mida vaja läheb ja suur osa kraamist on säärane, mida tavalisel linnasõidul iga pöev ilmselt kasutama ei peagi. Nõlvaltstardiabi?! Sossi mäel, olgu. Seisuküte taimeriga? Pruudile see passib hea!

KLÕPSA HINNAKIRJALE JA UURI LÄHEMALT

volvo xc 40

NUNNUMAASTUR XC40 LÜHIDALT

Vaatame Volvo noobelmaasturite parkla ruttu üle: meil on XC90 (kõige suurem), XC60 (suur) ja nüüd siis noobel nunnumaastur XC40 (üldse mitte pisike). Kellele see mõeldud on? Aga linnainimesele! Sellisele moodsale, kes elab üksi või kaksi, ja kes ei viitsi nädalavahetust nutitelefonis passida vaid tahab omadega sohu ja rappa minna.

Sest XC40 on põhimõtteliselt nagu kaks ülalnimetatud suuremat sõsarat, aga nunnum. Palju nunnum. Ja teeb kõike, mida ühelt nelikveoliselt oodata oskad. Liialdamata, hästi teeb. Oot, kes ütles, et “nunnu” on liiga ninnu-nännu? Eks öelge siis ametlikult “noobel kompaktmaastur”, sest selles segmendis XC40 esile astub.

Volvo XC40 on tõenäoliselt uuel aastal üks maailma naiste soosikuid ja noorte idufirmategijate trendiautosid, sest arvake ära, kas hübriidajam tuleb? Oo jaa, nii see kui ka elekter. Mis siin enam siis mõelda.

Uus XC40 on esimene mudel, mis põhineb Volvo uuel modulaarsel platvormil (CMA), mis saab aluseks kõikidele tulevastele 40-seeria autodele, sealhulgas täiselektrilistele mudelitele. Koos Geelyga välja arendatud CMA pakub ettevõttele selles segmendis vajalikku mastaabisäästu.

VAATA BRÄNDIJUHT LOUIZA ATCHEBA PROFFI TOOTETUTVUSTUST

… pikemalt ei jutustagi. Detsembri alguses saame proovisõidule, siis kohe ruttu räägime südamelt ära, kuis ja mis. Aga praegu on päris mõistlik end tellimisjärjekorda panna. Jaanuar on kohe-kohe.

Allikas ja meedia: Info Auto, Volvo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.