Toyota toob müüki oma pikapivaliku uue lipulaeva Hilux GR Sport, mis on inspireeritud maailma ekstreemseimast võidusõidust.

Autospordisõber teab legendaarset Dakari rallit ja kindlasti ka ränkraske kõrbekatsumuse võitjat Nasser Al-Attiyah’it. Toyota Gazoo Racing ja Al-Attiyah jõudsid 2019. aastal ekstreemsetes oludes triumfini eelkõige tänu Toyota Hiluxi suurepärastele omadustele. Just sealt sai Toyota inspiratsiooni pikapivaliku uue lipulaeva Hilux GR Sport loomisel.

Hilux GR Sport on mõeldud neile, kelle aktiivne elustiil ulatub kaugemale tavapärastest argiaskeldustest ning kes ihkavad seiklusi täis reisideks ja sportimiseks sõidukit, mille töökindlusele ja võimekusele saab igas olukorras loota.

Toyota Hilux GR Sport

GR Sport säilitab kõik uues Hiluxis juba kasutusele võetud uuendused. Ent veelgi nauditavama sõidukogemuse pakkumise, juhitavuse, tundlikkuse ja haarduvuse parendamise ning müra ja vibratsiooni vähendamise nimel täiustas Toyota ka mudeli vedrustust. Eksklusiivsed välis- ja sisekujunduselemendid lisavad samas sõidukile pilkupüüdvust.

Hiluxi varasemast tuntud maastikusõiduvõimekuse uutesse kõrgustesse viimisele aitavad kaasa ka automaatne piiratud libisemisega diferentsiaal ja aktiivne veojõukontroll.

„Toyota Hiluxi vastupidavus ja töökindlus ei ole legendaarsed põhjuseta. See ei kehti sugugi ainult meie võidusõiduauto, vaid ka seeriamudelite kohta,“ lausus Nasser Al-Attiyah. „GR Sport pakub uuel tasemel sõidukogemust nii maanteel kui maastikul. Mudelist õhkub meie võiduauto tõelist vaimu, tuues osa Dakarist juhtideni üle kogu maailma.“

Uus vedrustus parandab töökindlust ja juhitavust

Vedrustust on täiendatud uute amortisaatorite ja eesmiste vedrude kasutuselevõtuga. Suurem amortisaatori kolvi pindala tagab parema summutusvõime ja soojuse hajutamise ning kiirema reaktsiooni löökidele ning aitab rasketes oludes sõites säilitada amortisaatoris oleva õli omadusi. Eesmised spiraalvedrud on jäigemad ning sarnaselt uutele amortidele värvitud punaseks, et rõhutada Hilux GR Sporti eripära.

Toyota Hilux GR Sport

Kirjeldatud muudatused lisanduvad varasematele Hiluxi vedrustusuuendustele. Koosluse olulisim mõju väljendub nõudlikes tingimustes toimetamiseks loodud väljapaistvas töökindluses, samuti juhitavuse ja sõidumugavuse olulises paranemises. Uus seadistus reageerib kiirelt vibratsioonile ning kontrollib tõhusamalt kere kaldumist ja kõikumist ning summutab löökaukudest tulenevaid põrutusi.

Kompromissitu jõudlus ja isikupärane stiil

GR Sporti veab 2020. aastal esitletud Hiluxi võimas 2,8-liitrine (204 hj / 150 kW ja 500 Nm) jõuallikas, mis on kokku sobitatud kuuekäigulise automaatkäigukastiga. Double Cab keretüübiga GR Sport versioon säilitab Hiluxi muljetavaldava ja oma klassi paremikku kuuluva kande- (1 tonn) ja veovõime (kuni 3,5 tonni).

Toyota Hilux GR Sport

Hilux GR Sporti sise- ja välisilme kujundus rõhutab mudeli omanäolist stiili. Mustal esivõrel on spetsiaalne G-mustriline võrk ja kaubamärgi embleemi asemel silmatorkav horisontaalriba, millele kantud Toyota kiri. Minevikupärandist inspireeritud muudatus viitab 1980ndate alguse neljanda põlvkonna Hiluxi märgile.

Toyota Hilux GR Sport

Esiosa jõulisust võimendavad senisest suuremad udutule ümbrised. 17-tollised valuveljed eristuvad kontrastse musta ja töödeldud viimistlusega. Must temaatika kajastub ka küljepeeglites, poritiibades ja tagaluugi käepidemes. Koos uute amortisaatorite erkpunase tooniga tekib seeläbi terav ja selgelt eristuv kontrast.

Sõitjateruumis tervitavad sisenejaid uued sportlikud esiistmed, kus samuti kombineeritud musta värvi nahk ja sünteetiline seemisnahk, millel punane perforatsioon ja õmblused. Istme seljatugedel, jalamattidel, käivitusnupul ja infoekraanil on kujutatud GR Sport logo.

Toyota Hilux GR Sport

Uus Hilux GR Sport jõuab Eesti turule 2022. aasta suvel.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.