Pariisi autonäitusel esitletud 5. põlvkonna Nissan Micra on läbinud nii põhjaliku uuenduskuuri, et kogenematu silm arvaks ta täiesti uueks mudeliks. Ajakirjanikud saavad uue Micraga proovisõitu teha juba jaanuaris. Eestisse ootame Micrat hiljemalt 2017. aasta mais, seni aga teeme lugejatele ülevaate, mida head oodata on.

Eelkäijaga võrreldes on viienda generatsiooni Micra madalam, laiem ja pikem. Auto aerodünaamilised näitajad on suurepärsed ning kasutatavad ökonoomsed jõuallikad ei jää jõudluse ja dünaamika osas milleski alla suurematele mootoritele.

Kabiinis on senisest enam ruumi kõigile sõitjatele – neid mahub autosse mugavalt reisima kuni viis – rõhku on pandud mugavusele ja turvalisusele. Micra kasutab Nissani kõrgema klassi autodelt pärit tehnilisi lahendusi. Autol on peal näiteks hädapidurdusabi ja sõidurajalt kaldumise hoiatussüsteem.

Esimene Nissan Micra tuli turule 30 aastat tagasi ning toona oli ta üks pioneermudeleid väikeste luukpärade segmendis. Nissan on selles segmendis läbi aastate olnud edukas, viienda põlvkonna Micrale on samuti seatud suuri lootusi.

Nissanil on kavatsus konkureerida Euroopa B-segmendi turu tipus. Euroopa turg on B segmendi autode müügis maailmas juhtival kohal, seega on Nissani jaoks võtmeküsimus, püsida tipus ning viia uus Micra populaarseimate mudelite sekka.

IDEEAUTOST INSPIREERITUD KUJUNDUS

2015. aasta Genfi autonäitusel avaldatud ideeautole Sway truuks jääv 5. põlvkonna Micra esindab täielikult Nissani uusimat disainikeelt, mis hõlmab kaubamärgile omaseid tunnuseid ja emotsionaalset kerekujundust.

Kujundustunnuste hulka kuuluvad silmapaistev iluvõre V-Motion, alates millest jookseb teravaservaline tunnusjoon läbi tagaosa, bumerangikujuliste tulede ja hõljuva mulje jätva katuse, mis on järjekordne Nissanile omane kujundustunnus, mis tekitab õhulise tunde.

Teiste omaduste hulka kuuluvad C-piilaritesse peidetud tagumised uksekäepidemed ja laiendatud katusejoon, millele on lisatud spoiler, mis annab autole juurde aerodünaamilisust ja suurendab esteetilist väärtust.

Dramaatilist välimust täiendavad 10 tipptasemel ja eredat kere värvi, kaasa arvatud Energy Orange. Täiendavad välimuse ja sisemuse isikupärastamise võimalused võimaldavad luua 125 erinevat variatsiooni, tänu millele saavad omanikud kasutada uues Micras täielikult oma stiili.

This slideshow requires JavaScript.

JUHI MUGAVUS ON OLULINE

Palju on tähelepanu pööratud juhi mugavusele: sõiduasendit on langetatud, et luua turvalisem sõidutunnetus. Juhtidel on ideaalse sõiduasendi saavutamine lihtsam tänu parematele istme reguleerimise võimalustele, täielikult reguleeritavale roolile ning pedaalide ja käigukangi optimaalsele asendile.

Auto suurem laius ja teljevahe tähendavad, et sõitjateruumi ruumikus on oma klassis parimate hulgas. Purilennuki tiiva kujuline armatuurlaud annab sõitjateruumile kerge, voolujoonelise ja ruumika ilme.

This slideshow requires JavaScript.

MOODNE PARDATEHNOLOOGIA

5. põlvkonna Micra on esimene Nissani B-segmendi auto, mis on varustatud niivõrd mitme täiustatud ohutusfunktsiooniga, mis on saadaval kõigis varustustasemetes ja mis võimendavad Nissani nutikat sõiduelamust.

Tehniliste lahenduste hulka, mis on tavaliselt suuremates autodes, kuulub selles segmendis esimest korda sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem.

Samuti on saadaval nutikas hädapidurdusabi koos jalakäija äratundmisega, mis on Nissani sõidukitel Euroopas esmakordne, nutikas täisvaatemonitor, liiklusmärkide tuvastamine, automaatsed kaug- ja lähituled ning pimeala jälgimise süsteem.

Koos moodustavad need täiustatud ohutusfunktsioonid autonoomse sõidutehnoloogia alustalad ja on Nissani nutikate transpordilahenduste lahutamatu osa.

UHKE AUDIOSÜSTEEM

5. põlvkonna Micra on varustatud uue eksklusiivse kuue kõlariga Bose® Personal®-i helisüsteemiga, mis on välja töötatud tihedas koostöös Nissaniga.

See omalaadne helisüsteem on optimeeritud juhi jaoks ja see sisaldab kaht Bose UltraNearfield™-i kõlarit ning Bose PersonalSpace™-i virtuaalheli tehnoloogiat, mis on sisse ehitatud juhi peatoesse, et pakkuda tõeliselt kaasahaaravat kuulamiselamust.

Kaassõitjate jaoks on mõeldud uued mõlemas esiukses paiknevad Bose Super65 kõlarid, mis taasloovad võimsaid madalaid helisid, ja kõrgsageduslikud valjuhääldid mõlemas A-piilaris, mis tagavad heli selguse.

ÜHENDUVUS IGAS ASENDIS

5. põlvkonna Micra on varustatud 7-tollise värvilise keskekraaniga, mis annab Apple CarPlay kaudu juurdepääsu helisüsteemile, satelliitnavigatsioonisüsteemile, mobiiltelefonile, allalaaditavatele rakendustele ja Siri hääljuhtimisele.

TÄIUSTATUD ŠASSII JA HEA AERODÜNAAMIKA

5. põlvkonna Micra funktsioonide hulka kuulub aktiivne sõidukontrollisüsteem, mis suurendab mugavust, ning aktiivne veojõukontroll, mis vähendab alajuhitavust ja parandab juhitavust, pakkudes omakorda sõidurõõmu ja suurendades enesekindlust.

Need uuendused olid seni saadaval ainult mudelitel Nissan Qashqai ja X-Trail. Samuti on saadaval uus harjadeta elektrimootoriga roolivõimendi, mis parandab juhitavust ja reageeringut.

Palju on tähelepanu pööratud müra vähendamisele sõitjateruumis. Täiustuste hulka kuuluvad suurepärane müraisolatsioon ja auto aerodünaamiliste omaduste optimeerimine. Erakordne aerodünaamiline tõhusus on saavutatud tänu katuse- ja küljespoileri kombinatsioonile. Selle tulemusena on uue Micra takistuskoefitsient 0,29, mis on luukpära jaoks suurepärane saavutus.

UUED JÕUALLIKAD

5. põlvkonna Micra väljatöötamisel oli üks peamisi eesmärke ka mootori tõhususe suurendamine. Turule toomisel saab valida 0,9-liitrise turboülelaaduriga kolmesilindrilise 90 hj bensiinimootori, 1,5-liitrise 90 hj diiselmootori ja ülelaadeta 1,0-liitrise 73 hj bensiinimootori vahel.

Uut Nissan Micrat ehitatakse Euroopas Renault’ tehases Prantsusmaal Flinsis, see on osa Renault’-Nissani liidu tegevusest. Põhjamaades algab mudeli müük 2017. aasta mais.

Allikas ja meedia: Nissan

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.