Laupäev, detsember 3
2022. aasta kevadel jõuab Euroopas müügile Mazda esimene iselaadiv täishübriid Mazda2 Hybrid, mis põimib omavahel 1490 cm³ kolmesilindrilise bensiinimootori ja 59 kW elektriajami, pakkudes seeläbi juhtidele 116 hj/85 kW koguvõimsust.

Käivitamisel valib uus mudel automaatselt täiselektrilise režiimi, pakkudes elektriajami jõul sujuvat ja vaikset sõitu ilma CO², NOx või tahkete osakeste heideteta. Bensiinimootori ja elektriajami jõujaotust reguleeritakse optimaalse soorituse ja parima kütusekulu pakkumiseks sõidu ajal automaatselt.

Mazda2 Hybrid

Efektiivsema energiakasutuse jaoks taastatakse aeglustades ja pidurdades kineetiline energia elektrienergiana, mis salvestatakse suure jõudlusega akusse. Samuti reguleeritakse alaliselt aku laetustaset sõidu ajal, kasutades selleks mootori jõul töötavat generaatorit, kõrvaldades sedasi vajaduse akut välisest allikast laadida.

Mazda2 Hybrid kuulub küll kompaktsete B-segmendi sõidukite hulka, ent pakub seejuures 286-liitrise pagasiruumiga praktilisust ja laia 2560 mm teljevahega mugavat sõidukogemust kuni neljale täiskasvanud reisijale. Praktilisusele panustades pole tähelepanuta jäetud ka turvalisust – Euro-NCAPi avariitestides saavutas Mazda 2 Hybrid maksimaalse 5-tähelise turvareitingu.

Mazda2 Hybrid

Uus Mazda2 Hybrid on Mazda Motor Corporationi ja Toyota Motor Corporationi pikaajalise koostöö uusim tulem. Tegu on Toyota Motor Europe’i pakutava mudeliga, mis lisatakse Mazda2 mudelivalikusse Mazda enda kaubamärgi alt.

Mazda uusim hübriidmudel aitab ettevõttel saavutada “Jätkusuutlik Zoom-Zoom 2030” dokumendis kirjeldatud pikaajalise tehnoloogilise visiooniga seotud eesmärke ning on seetõttu brändi jaoks äärmiselt oluline mudel. Mazda on endale Pariisi kliimaleppega kooskõlas seadnud eesmärgiks vähendada oma kogutegevuse keskmist süsinikdioksiidi heitkogust 2030. aastaks 50% võrra. Seejuures soovitakse mudelivaliku elektrifitseerimise abil 2050. aastaks saavutada täielik süsinikuneutraalsus.

Fotod: Mazda

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.