Esmaspäev, 4. märts 2024
Uus Volkswagen ID. Buzz jõuab Baltimaadesse uue aasta jaanuaris. Legendaarse hipibussi vaimne järeltulija on varustatud mitmete nutikate abilistega, mis Volkswageni sõnul viivad margi autod lähemale isejuhtivuse võimekusele.

suudab teostada kiirteel iseseisvalt sõiduraja vahetusi, kui juht annab suunatulekangi puudutades autole vastava märguande. ID. Buzz oskab kasutada parvandmeid ja õppida teostama parkimismanöövreid. Uute nutikate juhiabisüsteemidega on autojuhtimine veelgi mugavam ja ohutum. See on kooskõlas Volkswageni sooviga teha kõige uuemad tehnoloogiad varakult kättesaadavaks laiale kliendibaasile.

Volkswagen ID. Buzz

“Uus ID. Buzz on üks Volkswageni oodatumaid innovatsioone nii terves maailmas kui Baltimaades. Juba oleme märganud klientide üha kasvavat huvi selle auto ning tema võimaluste ja uute innovatiivsete tehnoloogiate vastu. Meil on hea meel teada anda, et esitleme Baltimaades uut ID. Buzzi 2023. aasta jaanuaris,” ütles Merli Ainsaar, Volkswageni tarbesõidukite brändijuht Baltimaades.

Volkswagen ID. Buzz

Volkswagen kasutab ID. Buzzis täielikult integreeritud, uusima põlvkonna juhiabisüsteeme. Lisavarustuses pakutav Travel Assist koos parvandmete kasutamisega ning Park Assist Plus koos mälufunktsiooniga on suurepärased näited. Neid süsteeme saab lisavarustusena tellida ka teistele uutele koosteliinile minevatele ID.-mudelitele 3, 4 ja 5.

Travel Assist koos parvandmete kasutamisega

Lisavarustusena pakutav Travel Assist suudab oma sõidurajal püsida ning hoida eesliikuva sõidukiga pikivahet ja juhi poolt ette antud maksimaalset kiirust. Selleks kasutab ta lisaks teistele tehnoloogiatele ka kohanduvat sõiduraja jälgimissüsteemi, mis hoiab sõidukit oma sõiduraja keskel. Travel Assist kohandub juhi sõidustiiliga ning oskab hoida sõidukit sõidurea keskosas kas pisut vasakul või paremal. Travel Assisti juurde kuuluvad ka liiklusolukordi ennustav kiirushoidik ja kurvide läbimist toetav juhiabisüsteem.

Kui sõiduk saab kasutada anonüümseid parvandmeid teistelt Volkswageni sõidukitelt, suudab Travel Assist parvandmetele toetudes hoida sõidukit sõidurajal ka olukorras, kui jälgitav on vaid üks sõidurea teekattemärgistus. Juhiabisüsteemi saab kasutada ka väikestel maapiirkondade teedel, kus tee keskjoont pole maha märgitud. Parvandmete kasutamine suurendab Travel Assisti võimalusi ja teeb auto juhtimise mugavamaks.

Volkswagen ID. Buzz juhiabid

Parvandmete kasutamisega teeb Volkswagen järgmise sammu isejuhtiva sõidu suunas. Anonüümseid parvandmeid tekitavad mitusada tuhat Volkswageni grupi sõidukit. Volkswageni sõidukid koguvad kaardile infot näiteks teekattemärgistuse ja liiklusmärkide kohta ja edastavad info automaatselt andmepilve. Sealt saadetakse kasutajale kohandatud andmed tagasi nendele sõidukitele, mis parasjagu vastavat teelõiku läbivad.

Sõites kiirteel kiirusega üle 90 km/ suudab Travel Assist parvandmeid kasutades vahetada sõidurada, kui juht seda soovib. Rajavahetuse alustamiseks ja teostamiseks tuleb anda suunatulekangi puudutades autole vastav märguanne. Manöövri teostamiseks peavad sensorid olema kindlaks teinud, et sõiduki ümbruses pole teisi objekte ning juhi käed on roolil. Sellisel juhul vahetab ID. Buzz iseseisvalt sõidurada, juht saab sekkuda igal hetkel ja juhtimise üle võtta.

Volkswagen ID. Buzz juhiabid

Park Assist Plus koos mälufunktsiooniga

ID. Buzzi lisavarustuses on ka Park Assist Plus koos mälufunktsiooniga. Uuenduslik juhiabisüsteem suudab õpetada sõidukit sooritama kuni viit parkimismanöövrit.

Volkswagen ID. Buzz juhiabid

Mälufunktsioon peab meeles parkimisprotseduuri, kui kiirus jääb alla 40 km/h ja vahemaal ei ületa 50 meetrit. Nii saab sõiduki parkida näiteks ka suuremasse garaaži. Juht peab sõiduki ise ühe korra parkima ja manöövri salvestama. Seejärel oskab ID. Buzz õpitud parkimismanöövrit iseseisvalt korrata. Juhiabisüsteem pargib ID. Buzzi sensorite kaasabil, mis vaatlevad auto lähiümbrust. Auto roolib, kiirendab ja pidurdab ise ning oskab jätkata parkimismanöövrit, mille alustas autojuht, ning selle lõpule viia, kui tingimused lubavad.

Volkswagen ID. Buzz

Fotod: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN