Hyundai on otsustanud Genesise arendada eraldiseisvaks luksusbrändiks sarnaselt Toyota Lexuse, Nissani Infiniti või Honda Acuraga. Esimesena tuuakse eraldiseisva kaubamärgi alt turule Genesise lipulaev, luksussedaan G90. 
Genesis esimene launch: G90/EQ900
Genesis esimene launch: G90/EQ900
Genesise brändi üles ehitades püüab tootja luua selguse ka globaalses nimede virr-varris – Lõuna-Koreas jääb Genesis oma lipulaeva müüma EQ900 nimega ja seda pole plaanis muuta, teistel turgudel ühtlustatakse nimepoliitika ja G90 asendab senise lipulaeva, Hyundai Equusi.Uus G90 on oma mõõtmetelt ja luksuslikkuselt võrreldav Mercedes-Benz S-klassiga, hinnalt pigem E-klassi tasemel. Eelkäija, Equusiga võrreldes, on G90 välismõõtmed suuremad, auto teljevahe on 3,16 meetrit ning salongis rohkelt ruumi.
Genesis G90 salong
Genesis G90 salongi sisevaade

Genesise mudeleid disainib nüüd ja edaspidi spetsiaalselt selleks loodud disainidivisjon, nimega Prestige Design Division, kus vägesid juhatab jätkuvalt suurepärane Peter Schreyer (enne Hyundai Motors Gruppi tööle asumist legendaarse Audi TT loonud disainer). Genesise kaubamärgi autode uudset kujunduskontseptsiooni nimetatakse atleetlikuks elegantsiks (Athletic Elegance) ning see peaks edasi andma tulevaste autode luksuse ja sportlikkuse kombinatsiooni. Atleetlikult elegantne on ka Genesise tiivuline kaubamärk, mis massiivselt nurgelise esivõre kohal troonib.

G90 jõuallikate nimistus on 3,3-liitrine, 370 hj V6 Turbo, 3,8-liitrine, 315 hj arendav vabalthingav V6 ja 5-liitrine, vabalthingav, 425 hj V8. Juurde pakub Genesis 8-käigulist automaatkasti, lisavarustusena saab G90 valida ka nelikveolisena.

Genesis G90, brändi esimene lipulaev
Genesis G90, brändi esimene lipulaev

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Hyundailt julge otsus, hakata arendama omaette luksusbrändi. Tootja seisukohalt on otsus pigem positiivne – selge piiritlemine “see on kõige parem” ja “see on tavalisem” annab vabad käed, katsetada uusi tehnoloogiaid, ehk teha julgemat disaini ja öelda kõva häälega ka välja, millistele konkurentidele kandadele astuda tahetakse.

Ehkki Genesise G90 peamise konkurendina näeb tootja Mercedes-Benz S-klassi, ei ole plaanis G90-t Saksamaal müüma hakata. Võib-olla tõesti, sest sakslaste lojaalsus omamaistele autodele on hästi teada. Kui Herbert sõidab Helga maja ukse ette autoga, mis näeb välja nagu S-klass, aga hind on nagu E-klassil, siis tõenäoliselt sellega tütarlapse südant tõesti ei võida… ela nagu oskad ja nagu sulle jõukohane.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.