Silm puhkab, hing ihkab: populaarne Ford Mustang läbis värskenduskuuri

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sihvakam disain, parem aerodünaamika
Valikus uus, 10-käiguline automaatkast
12-tolline diginäidikute paneel
Euroopas jõuab müügile 2018. aasta alguses

Ford esitles äsja oma uut Mustangit – maailma enimmüüdud sportkupeed. Autot on kõvasti täiustatud nii disaini – kui tehnoloogiliste lahenduste osas. Valikus on senisest parema jõudlusega mootorid ja uudne MagneRide tehnoloogia koos isikupärastatava diginäidikute paneeliga.

mustang gt

Uuenenud Ford Mustang V8 GT

“Üle Euroopa on kliendid näidanud Mustangi suhtes üles kirge, mis võib võistelda fännidega üle terve maailma,” ütles Jim Farley, Fordi Euroopa, Kesk-Ida ja Aafrika piirkonna tegev-asepresident ja president.

“Uus Ford Mustang vastab oma täiustatud sõidukogemuse ja juhitavusega ning juhiabitehnoloogiatega, mille hulgas on näiteks jalakäijatuvastus, märksa paremini Euroopa autojuhtide ootustele. Ka anname nende käsutusse 10-käigulise automaatkasti, mis aitab kaasa säästlikumale sõiduviisile.”

Näitleja, produtsent ja ettevõtja Dwayne Johnson esitles uut Mustangit maailmale, kinkides esimese mudeli Ühendriikide sõjaväe väärikale naisveteranile. Video levis sotsiaalmeedias kulutulena, 8.4 miljoni meeldimisega on Mustangil kõige populaarsema auto tiitel juba käes.

ISIKUPÄRASTAMIST VÕIMALDAV TEHNOLOOGIA

Mustangi armatuuris tuleb valikusse Fordi esimene 12-tolline täisdigitaalne LCD-ekraan. Seda täiesti uut näidikutepaneeli saab kerge vaevaga isikupärastada, pakkudes kolme eraldi vaadet.

Täiesti uus mälufunktsiooniga Mustang MyMode võimaldab juhtidel salvestada oma lemmik-sõiduseadeid, sealhulgas vedrustuse- ja roolieelistused.

Uus Mustang on nii seadistatav, et isegi selle mootoriheli saab sättida. Pakkudes enneolematut kuulmisnaudingut, on Mustang GT-l täiesti uus aktiivse klapiga väljalaskesüsteem Euroopas standardvarustuses koos täielikult varieeruva helitaustaga, mis sobib terve kiirenduse ulatuses.

Esimest korda lõikab Mustang kasu Fordi arvukatest juhiabitehnoloogiatest. Kliendid tunnevad end rooli taga kindlamalt kui kunagi varem, sest neid abistavad uued süsteemid nagu Kokkupõrke ennetussüsteem koos Jalakäijatuvastussüsteemiga, Pikivahe märguanne, Sõidurea hoidmise abi ja -hoiatus ning Juhi hoiatussüsteem.

TÄIUSTATUD JÕUALLIKAD

Võimekus on Mustangi DNA tuumaks, pakkudes juhtidele unikaalset kiirenduse ja kurviläbimise põnevust ülima sõidumõnu kogemuse jaoks.

Kõikidel mudelitel panustavad uued amortisaatorid paremasse sõidukikontrolli, uus silikoonpuks tagavedrustuses toob kaasa parema külgjäikuse ja innovatiivsed stabilisaatorvardad teevad reaktsiooni ja juhitavuse teravamaks.

MagneRide amortisaatoritehnoloogia on Mustang Performance Package uus valik, mis optimeerib sõidukogemust ja juhitavust kõikides olukordades.

Mustangile jääb alles end juba tõestanud 2,3-liitrine EcoBoost neljasilindriline mootor, mida on veidi täiustatud. Kasutades spetsiaalselt Mustangi jaoks kalibreeritud Fordi lühiajalise ülerõhu tehnoloogiat, kasvab jõuallika pöördemoment täisgaasiga kiirendamisel.

Fordi legendaarne 5,0-liitrine V8 on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. See on kõikidest senistest Mustang GT-dest võimsam ja kõrgemalasuva pööretepiirajaga.

Võimsuse kasv saavutati Mustangi puhul Fordi uue topelt-kütusesüsteemiga – kõrgsurvega otsesissepritsega silindrisse ja madalsurvega sissepritsega sisselaskekanalisse, mis pakub V8 mootori jõulist pöördemomenti juba madalatel pööretel, võimsust kõrgetel pööretel ja senisest suuremat kütusesäästlikkust.

UUDNE 10-KÄIGULINE AUTOMAATKAST

Mõlema mootorivariandi puhul on käsikäigukasti uuendatud optimaalse pöördemomendi jaoks. V8-mootori jaoks on käsikäigukast täielikult ümber ehitatud, et pöördemomendi taluvusvõimet suurendada ja pakkuda tõhusamat sidurimodulatsiooni, lisades topeltkettaga siduri ja kahemassilise hooratta.

Uus 10-käiguline automaatkäigukast, mis on saadaval nii EcoBoost kui V8 mootoriga, on Mustangi seni parim automaatkäigukast. Ülekannete optimeeritud pikad vahed aitavad sel täiesti uuel käigukastil pakkuda kiirendamisel keskmisest suuremat võimsust, parandades sellega reaktsiooni ja jõudlust.

Võrreldes varasema kuuekäigulise käigukastiga on uuel 10-käigulisel kastil kiirem käiguvahetus, parem reaktsioon madalal kiirusel ja oluliselt vähendatud hõõrduvuskaod.

Täiesti uus elektrooniline juhtimissüsteem sisaldab erinevaid häälestusi erinevatele sõidurežiimidele ja sel on reaalajas kohanduv käiguvahetuse ajastamine, et kindlustada õigeks hetkeks õige käik. Roolile paigutatud käiguvahetuslabad pakuvad juhile maksimaalset kontrolli.

This slideshow requires JavaScript.

MUSTANG, SENISEST ENERGILISEM JA “KURJEM”

Üleüldiselt on auto välisdisain nüüd atleetlikum tänu madalamale, uue kujuga kapotile ja võrele, mis loovad siledama välimuse ja rafineerituma aerodünaamika, ülemisele ja alumisele iluvõrele ja kapoti õhuavade uuele asukohale, ning täisleed-esituledele.

Auto tagaosa saab uue kaitseraua, iluelemente ja valikulise võimekusele viitava spoileri. EcoBoost Mustangi standardiks on kahe otsaga väljalasketoru, V8-ga Mustang GT saab standardina nelja otsaga väljalasketoru.

Värskenduskuuri läbinud Ford Mustang tuleb Põhja-Ameerikas müügile sel sügisel ning Euroopas 2018. aasta alguses.

Allikas ja meedia: Ford

Loe ka, kuidas Veli käis Mustangiga proovisõitu tegemas

Jaga

1 kommentaar

  1. Igati tore. Küsige aga parem Info Auto käest mitu ühikut nad “vana” uut Mustangit Eestis ära on müünud seni.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.