Reede, 31. märts 2023
Fiat toob turule 2022. aasta Scudo ja Ulysse tarbe- ja sõiduauto mudelid, mis töötavad nii sisepõlemismootori kui ka elektriajamiga. Ulysse on uus Fiati mahtuniversaal ja Scudo on keskmise suurusega Fiat Professional tarbesõiduk.

Uus Fiati ja Fiat Professionali põlvkond on vastus käimasolevale üleminekule heitmevabale mobiilsusele. Tulenevalt väikeste tarbesõidukite kasvavast kasutamisest linnapiirkondades, mis on osaliselt tingitud nõudluse suurenemisest e-kaubanduses, aitavad need sõidukid oluliselt kaasa heitkoguste vähendamisele linnades.

Mõlema mudeli elektriajamid arendavad võimsust 130 hj/100 kW ja juhid saavad valida 50 kWh või 75 kWh akupakkide vahel. Endiselt on saadaval diiselmootoriga versioonid ja lisaks manuaalkastile pakutakse 8-käigulist automaatkasti.

Väike tarbesõiduk tuleb turule kolmes konfiguratsioonis – kaubik, kombi ja kabiiniga (pealisehituseta) raam, et vastata kõigile professionaalsetele vajadustele. Mõlemad sõidukid põhinevad EMP2 platvormil, mille mitmekesisus võimaldab rahuldada eri turgude spetsiifilisi vajadusi, kohandudes väga erinevatele mudelitele ja segmentidele. Sama platvormi kasutatakse ka mudelitel Peugeot Expert ja Traveller, Citroën Jumpy ja SpaceTourer ning Opel Vivaro ja Zafira Life. Täiustatud on ka sõitjateruumi varustus.

2022. aasta Fiat Ulysse’i ja Scudot hakatakse tootma Stellantise Hordaini tehases Prantsusmaal, kus tootja ja Prantsuse autotootjate vahel on olnud pikaajaline tihe koostöö. Uute Scudo ja Ulysse tellimuste vastuvõtmist on kavas alustada selle aasta lõpust.

Foto: Fiat

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.