DeLoreani hõbedane kajakatiivaustega auto sai surematuks 1985. aasta sci-fi klassikus – kõigest paar aastat pärast algse Põhja-Iirimaa tootja hävingut – ja on lootus, et ikoonilist autot hakatakse järgmisel aastal uuesti tootma.

“Tagasi tulevikku”-filmiseeriast tuntuks saanud “ajas rändav” DeLorean läheks seega uuesti tootmisse tervelt 35-aastase pausi järel. Hiljuti tuli välja, et umbes 1000 Belfasti tehasest pärit ust on endiselt kuskil USAs asuvas laos olemas. USA valitsuse toetus väikestele autotootjatele võimaldab toota uusi DeLoreani mudeleid esimest korda pärast 1980-ndate aastate algust.

DeLorean Motor Company sõnul võidakse väike kogus autosid toota järgmiseks aastaks ja hinnaks peaks olema veidi üle 90 000 euro.

DeLorean sai legendiks tänu filmile “Tagasi tulevikku”, milles Marty McFly ja doktor Emmett Brown kasutasid seda ajas reisimiseks. Kuigi selleks kasutatud vookondensaatoreid ilmselt toodetud autodesse ei panda, on autodel ajatu välimus.

delorean

DeLorean koosneb umbes 2 800 osast ja Texases baseeruval, algse tootja või John DeLoreani pärandiga absoluutselt mitte seotud ettevõttel on neist üle 99 protsendi. Puuduv osa toodetakse algseid jooniseid kasutades.

“Tagasi tulevikku” filmid on kindlustanud auto kultusliku staatuse. Kui “Tagasi tulevikku” 1980-ndate keskel kinodesse jõudis, kogus see miljoneid piletitulu, sai aasta kõige suurema kassaga filmiks, sai heliefektide eest Oscari ja veel kolm nominatsiooni.

Esimene film tuli välja kolm aastat pärast Belfastis asunud algse tehase sulgemist. Dunmurry liinilt oli maha veerenud alla 9 000 auto. Kasutamata jupid, sealhulgas miljonid varuosad nagu mutrid, poldid ja kojamehed, müüdi maha ja lõpuks ostis need uus DeLorean Motor Company. Loodetakse, et esimene uus DeLorean saab valmis 2017. aasta alguses.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]See on küll tore vaheldus isesõitvale ja elektrile – vana hea DeLorean otse tulevikust. Kuigi tõenäosus, et neid Eestis näha saab, on võrdlemisi väike, sureb lootus siiski eelviimasena. Loodame väga, et tootmine tõesti käima läheb ja neid autosid natuke juurde tuleb.

Allikas: Mirror

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.