Linnamaastur Duster on Renault Grupi üks edukamaid mudeleid. Dacia ja Renault nime all on autot müüdud rohkem kui kaks miljonit. Seitsme aastaga on Duster võitnud enda poole need, kes otsivad maastikuvõimekat, usaldusväärset ja taskukohast sõidukit. Miks on Duster nii edukas ning milline näeb välja uus generatsioon, mida Frankfurdis kohe esitletakse?

2010. aastal tõi Dacia turule maasturi nimega Duster. Ametlikult on auto linnamaastur, tegelikus elus aga tõsise maastikuvõimekusega tööloom. Dacia Dusterit saatis algusest peale märkimisväärne edu. Üks põhilisi müügiargumente on sealtpeale olnud auto õiglane hind.

ÕIGLANE HIND

Dusteri kõige esimene reklaam rõhus taskukohasusele: veider paar küsis pärast proovisõitu auto hinda ning sai vastuseks, et hinnad algavad 11 900 eurost. Seepeale klient solvus: “Kas te arvate tõesti, et ma ostan nii odava auto?”

Esimese kolme aastaga müüdi Dusterit üle 450 000 eksemplari. Veel suurem edu saatis autot 2013. aastal, kui turule toodi uuendatud Duster. Häbenemata viitas auto populaarsusele Dusteri 2016. aasta reklaam, kus lauldi “Another one drives a Duster”.

ANOTHER ONE DRIVES A DUSTER
MAASTIKUSUUTLIKKUS

Majanduskriisi ajal oli Dusteri hind kahtlemata argument, kuid edu põhjuseks ei olnud ainult hind. Määravaks sai ka mudeli maastikuvõimekus. Ning ilma liialdusteta – disain, mis ei jäta kahtlustki, et tegemist on maastikuautoga.

Dusteri esiosa on tugev ja vastupidav, sel on laiad ja kummuvad külgtiivad, topeltlampidega esituled ja tugevana mõjuv kaitseraud. Kõrge kliirens, suured rattad (16″) ja mitmed kere kaitsedetailid ei jäta kahtlust, et sõiduk sobib ka kõige raskematele teedele ja radadele.

FÄNNAV KOGUKOND

Nii võideti uusi kliente, kes vajasid tõeliselt maastikuvõimekat sõidukit. Nende hulgas oli neid, kes ostsid oma esimese auto kui ka neid, kes oleks muidu soetanud pruugitud auto. Uuel turul ja uue kliendibaasiga kinnistas Dacia oma edu ja tõi kokku omaenda kogukonna.

Dacia kogukond organiseerib igal aastal eri riikides piknikke, kuhu kogunevad tuhanded inimesed. Dacia kliendid on tõelised fännid, kes on sotsiaalvõrgustikes väga aktiivsed. Nad on enamat kui lihtsalt kliendid, nad on margi parimad saadikud.

MAAILM ON LAHTI DUSTERI EES

Duster loodi lihtsate vaatluste tulemusena: kogu maailmas on nõudlus ruumikate, vastupidavate ja taskukohaste 4×4 autode järgi. Seitse aastat tagasi oli see nõudlus suures osas rahuldamata. Seepärast tuli Dacia välja “maailma esimesega” ning tõi müügile džiibi, mis mõeldud peamiselt arenevatele turgudele, aga ka Euroopasse

Vähem arenenud riikides soovib keskklass omada modernseid sõidukeid, mis näitaksid nende sotsiaalset edu. Ühtlasi soovivad nad, et nende autod oleksid töökindlad, vastupidavad ja mitmekülgsed ning saaksid hakkama eri kliima- ning kasutusoludes (näiteks pikkadel sõitudel ja järskudel, peaaegu läbimatutel teedel). Olemasolevad maasturid on aga kallid.

Ka Euroopas on kliente, kes tahaksid maastikuvõimekat masinat normaalse hinna eest. Tervikuna on 4×4 turg – ehkki suure valikuga – rohkem edevate ja kallite mudelite päralt, mis ei ole enamasti mõeldud maastikusõiduks, kuid seal ei pakuta kuigivõrd funktsionaalseid ja taskukohaseid, igal pinnasel sõita suutvaid autosid.

2011. AASTAL LISANDUS RENAULT MÄRK

Algselt Daciana turule toodud Dusterit hakati 2011. aastal Ladina-Ameerikas müüma Renault’na (teiste hulgas Brasiilias, Argentinas, Mehhikos, Tšiilis ja Kolumbias) ja hiljem ka Venemaal ja Indias. Neil turgudel on Duster Renault’na tõeline lipulaev.

Auto sihtgrupiks on juhid, kes otsivad prestiižset džiipi, mis oleks väga võimekas ka maastikul. Dusteri Euroopa versioon on kohandatud rahvusvaheliste klientide nõudmistega. Erimudelite hulka kuuluvad näiteks Venemaa “ekstreemse külma” versioon, eri kütustel töötav mudel Brasiilias ja eristuva disaini ja parempoolse rooliga mudel Indias.

4×4 JA 4X2

Duster oli algusest peale saadaval mitte ühes, vaid kahes versioonis: 4×4 mudel klientidele, kes vajavad maastikuvõimekat autot ja 4×2 mudel klientidele, kes eelistavad maastikuauto välimust ja kõrget juhiistet.

Duster on kasutajasõbralik. Auto mass (1160 kg 4×2, 1250 kg 4×4) koos kompaktsete mõõtmetega muudavad selle eriti vilkaks. Auto põhi on eriti hästi kohandatud nii tee- kui maastikusõiduks:
kõrge kliirens (210 mm), lühikesed ülendid (822 mm ees, 820 mm taga), suurepärased ületusnurgad (30° lähenemis-, 23° tipunurk ja 36° eemaldumisnurk).

MAASTIKURALLIDE HIRM

Dusteri maastikusõidu- ja juhitavusomadused on täiel määral proovile pandud kõrgetasemelistel võidusõitudel nagu näiteks Trophée Andros (Prantsusmaa), Rallye des Gazelles (Maroko) ja Pikes Peaki rahvusvahelisel mäkketõusuvõistlusel (USA).

Vaid mõni päev enne esitlust võitis Dacia Duster linnadžiipide kategoorias Rallye Aicha des Gazelles’i, demonstreerides oma eri pinnastel sõitmise võimekust, tugevust ja vastupidavust. Sama kehtib Dusteri võidusõiduversiooni kohta, mis lõpetas 2009/2010. aastal Trophée Andros’ jäärajasarja kokkuvõttes teisena. Sari koosnes seitsmest etapist ning roolis oli Alain Prost.

2011. aastal osales Duster Pikes Peaki rahvusvahelisel mäkketõusuvõistlusel. Ülesastumine legendaarsel võidusõidul osutus küllaltki muljetavaldavaks, Dacia Duster No Limit lõpetas mäkketõusu kolmandana.

MÜÜGIL SAJAKONNAS RIIGIS

Täna müüakse Dusterit umbes sajas riigis Renault’ ja Dacia nime all. Seitsme aasta vältel on Duster olnud tohutult edukas, kokku on müüdud üle kahe miljoni auto.

Dusteri lugu saab järje 2017. aasta 12. septembril, kui Frankfurdi autonäitusel esitletakse uuenenud Dusterit. Dacia uuendab Dusterit, andes talle modernsema ja tugevama välimuse. Sisult on mudel endine, kuid välimuselt endisega võrreldes atraktiivsem.

dacia duster

FRANKFURDIS NÄEB DUSTERI UHIUUT VÄLIMUST

Duster saab uhiuue väisdisaini, mis on modernsem, atraktiivsem ja jõulisem. Täielikult uueneb mudeli sõitjateruum, lisandub uut varustust ja muid uudiseid – need tuuakse avalikkuse ette 2017. aasta Frankfurdi autonäitusel.

Uue Dusteri isikupärane esivõre ulatub esituledeni, mis asuvad auto nurkades, muutes selle visuaalselt laiemaks. Duster saab uue kolme sektsiooni jagatud LED päevasõidutuledega valgussignatuuri.

Suurem ja massiivsem kroomviimistlusega põhjakaitse näitab valmisolekut seiklusteks ning kriimustuskindlus kaitseb mudeli välimust raskemates oludes. Auto kõrgem vööjoon lisab tõsiseltvõetavust. Rattakoopad on suuremad, veljed on 17-tollised.

Tuuleklaas on praeguse Dusteriga võrreldes toodud 100 mm võrra ettepoole ning see on suurema nurga all. Seetõttu on sõitateruum pikem ja avaram. Uued alumiiniumist katusereelingud (tavapärane džiipide tunnusjoon) saavad sujuvalt alguse tuuleklaasi kohalt, moodustades disainis sujuva ning dünaamilise terviku.

VAATA VIDEOST UUENENUD DACIA DISAINIMIST

Allikas ja meedia: Renault

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.