blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Brittide legendaarne sportauto TVR tuleb tagasi!

TVR, legendaarne brittide sportauto tuleb tagasi. See uudis rõõmustab eelkõige neid, kes teavad, mis on TVR. Tükike uhket, õigeveolist, kurikiiret ja kõlavat ajalugu, millest on peaaegu võimatu mööda vaadata – see on TVR. Paraku saab enamus fänne autost vaid unistada, sest 250-ne partii on tänaseks ette läbi müüdud. Õnneks on nüüd olemas ametlik pilt, mis õhates seinale riputada.

TVR

Kümme aastat on valitsenud vaikus. Kümnendi jooksul on TVR käinud käest-kätte ning vähemalt osa fänne olid juba kaotanud lootuse, kunagi seda iludust veel liinilt võidusõidurajale veeremas näha. Nüüd on käed uue investoriga löödud ja esimest korda on reaalne ootus õhus, et TVR tuleb uuesti. Kaubamärgi uus omanik, ettevõtja Les Edgar lubab, et esimene uus mudel jõuab müüki juba 2017. aastal. TVRil on üle kümne aasta äkitselt väga kiire!

Ja… nii umbes kümme tundi tagasi lekkis meediasse esimene pilt uuest TVR-ist. Mitte, et pilt ise uus oleks, oh ei, tegu on ajakirja Autocar värvilise visandi mustvalge modifikatsiooniga. Aga midagi me autost siiski juba teama. Uue, loomulikult õigeveolise TVR-i kapoti all hakkab tuksuma Cosworthi eesasetusega V8, mis suudab välja võluda kuni 470 hobujõudu. Kahekohaline kupee või kabriovariandis sportauto saab peale 6-käigulise manuaalkäigukasti.

1947. aastal Trevor Wilkinsoni loodud TVR (mis sai oma nime looja järgi TreVoR) sai tuntuks väikeses tiraažis valmistatavate suurepäraste sportautodega. Aegade alguses sai TVRi osta ka “konstruktorina” ehk siis igaüks sai endale kokku panna oma sportlase.

Les Edgar80ndatel TVR omanikud vahetusid ja ettevõte hakkas käima käest-kätte nagu trofeepruut. 2004. aastal ostsid TVRi vene investorid, kes panid kaks aastat hiljem tootmise seisma. 2013. aastal ostis Les Edgar venelastelt TVRi ning hakkas tasapisi kavandama uudismudeleid.

TVR ja praeguse omaniku, Les Edgari näol on kokku saanud kaks briti legendi. Les Edgar on arvutimängufirma Bullfrog Productions üks asutajaid ning sealt ka tema üleilmne tuntus ja lugematud miljonid ning kahtlemata terav ärivaist. Üldteada on ka fakt, et Edgar on Aston Martini endine võidusõitja ning tema huvi sportlike sõidukite vastu ei ole hetkekski kadunud.

Juba 2017. aastal turule jõudma pidava uue TVRi disaneriks on F1-võidusõiduautode loomisega kuulsaks saanud Gordon Murray. Skitsidelt nähtub, et tulevane “sportlane” on pehme joonega ja tõeliselt pilkuköitev. Pikk päraosa ja külgedel paiknevad suured õhuvõtuavad annavad aimu auto sitkest loomusest. Les Edgari äriplaan näeb ette järgneva kümne aasta jooksul nelja TVR uudismudeliga turuletulemise. Kusjuures, tema lubadus on, et need autod hakkavad maksma mõistlikku hinda. Kirjeldatud mudel näiteks saab külge umbes £55,000- naelase hinnalipiku.

Sellest hinnalipikust võib rääkida oletuslikus kõneviisis, sest 2015. aasta suvel alanud TVR esimese uudismudeli eeltellimine lõppes enam-vähem sama kiiresti kui algas. Paari nädalaga müüdi kavandatav 250-ne tiraaž ette läbi.

TVR praegune juht, John Chasey kinnitab, et 2017. aastal liinilt maha veerev partii on ette läbi müüdud:”See on olnud nagu sõit ameerika mägedel. Hakkasime deposiite tegema 2015. aasta juunis, sest kliendid lihtsalt pressisid jõuga seda meile peale. Mõni nädal hiljem pidime nentima, et partii on läbi müüdud.”

Potentsiaalsetel ostjatel tuli pimesi, sõidukist kõige väiksematki skitsi nägemata teha 5 000-naelane ettemakse. Kes hiljaks jäid, need ilma jäid, ehkki tootja lubab võimalusel partiid pisut suurendada. Tellijad peaksid oma TVRid kätte saama hiljemalt 2018. aastal.

ACCELERISTA KOMM Kuidagi vabastav on kogu selle plahvatava, CES ja Detroidi autonäitusel tekke pealt rebiva elektri- ja hübriidimaailma vahele hingata sisse tõeline sõõm kõrge oktaaniarvuga kütuse haisu ja lasta kõrvades jõuliselt lõriseda.

Ehkki see kõik on vaid kujutlus – pilte ju ei ole rohkem kui see üks, mida maailma meedia poolsalaja käest-kätte annab – on see ilus kujutlus. Legendidest, tõelisest autost ja inglaste omapärasest huumorist sinna juurde. Sest mis muu see narritamine ikka on kui hea huumor… 5000 naela selle eest, et saad broneerida legendaarse TVR-i – Tesla näitab vähemalt pilti, enne kui bronniraha küsib. Ja ometigi; veerand tuhat tüüpi ostavad silmagi pilgutamata põrsa kotis… Müstiline ajalugu, mis pimestab tulevikku. Mis õnneks on õigeveoline…

Allikad ja pildid: TVR, Autoexpress, TVR Car Club, Kauppalehti

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com