Uue BMW 8. seeria ostja saab nüüdsest standardvarustusena muuhulgas kaasa M-paketi, 625-hobujõulist sportmudelit M8 pakutakse aga nii kupee, kabrioleti kui Gran Coupé-na.

Muuhulgas on uue välimuse saanud mudelisarja esiosa, mis BMW disainerite hinnangul on varasemaga võrreldes nii elegantsem kui dünaamilisem. Inchcape Motors BMW Tallinna esinduse ärisuuna juhi Roland Raua sõnul on 8. seeria mõeldud inimesele, kes soovib omavahel põimida sportlikkust ja luksust.

„Täpselt jälgitavad jooned tagavad BMW 8. seeria kolme mudeli kerekujunduses sportliku elegantsi, andes märku nii jõudlusest, eksklusiivsusest kui progressiivsest esteetikast,“ ütles Raud, kelle sõnade kohaselt on 8. seeria välimus hea näide margi graatsilisest disainikeelest. „2019. aastal valisid Auto Bildi ja Bild am Sonntagi lugejad kaheksanda seeria aasta ilusaimaks mudeliks. Uuenenud mudel jätkab samas vaimus.“

Juhiabisüsteemidest on uutel mudelitel standardvarustuses nii liiklusmärkide tuvastamise funktsioon, tagurduskaameraga parkimisabi, kokkupõrkehoiatus kui sõidurajalt kõrvalekaldumise ja sõiduraja vahetamise hoiatus. BMW teabe- ja meelelahutussüsteemi iDrive 10,25-tolline ekraan on uutel mudelitel kasvanud 12,3 tollini, pakkudes kasutajale BMW Live Cockpit Professional raames muuhulgas veebipõhist navigatsioonisüsteemi BMW Maps.

BMW 8. seeria Gran Coupé teine istmerida pakub ka kolmandat istekohta, mida saab kasutada lühikestel reisidel. „See tähendab, et neljaukseline luksuslik sportauto suudab vajadusel mahutada viis inimest,“ ütles Raud. Ka paistab Gran Coupé silma pikema teljevahega, mis on 201 millimeetrit pikem kui kupeel ja kabrioletil.

M-paketi osana pakutakse standardvarustusena 6-silindrilistele mudelitele (840 bensiin ja 840d diisel) muuhulgas 19-tolliseid M-sarja kergvelgi ja tõhusamat pidurisüsteemi, seeria tipus asetsev V8-mootoriga tippmudel on lisaks 20-tollistele M-seeria velgedele ja tõhusamale pidurisüsteemile standardis varustatud ka M-seeria diferentsiaaliga. Samuti leiab mudelite standardvarustusest nii BMW “Iconic Glow” iluvõre kui Individual Merino nahkpolstri.

Tavaseeria raames pakutakse kahte bensiini- ja ühte diiselmootorit. Neist võimsaim on 850-mudelite kapoti all paiknev 4,4-liitrine V8, mis arendab 390 kW (530 hobujõudu) ning mida pakutakse vaid nelikveolisena. Koostöös kiirelt vahetava kaheksakäigulise Streptronic käigukastiga kiirendab kupee saja kilomeetrini tunnis 3,9 sekundiga, kabrioletil kulub sama kiiruse saavutamiseks 0,2 sekundit enam. V8-mudelite keskmine kütusekulu peaks jääma suurusjärku 11 l/100 km.

Mudeli 840 3-liitrine reaskuuene bensiinimootor arendab 245 kW ehk 333 hobujõudu, mis kiirendab kupeeversiooni „sajani“ 4,9 sekundiga. Keskmine kütusekulu jääb R6-mootori puhul alla 9 l/100 km.

Diiselmootori eelistajad saavad soetada aga BMW 840d, mida viib edasi 6-silindriline 250 kW ehk 340 hobujõudu arendav kolmeliitrise töömahuga turbodiisel, millele kütusekulu vähendamise ja keskkonnasõbralikkuse eesmärgil on lisatud hübriidtehnoloogia. Koos 8 kW arendava elektriajamiga saavutatakse 100 km/h 4,8 sekundiga, keskmine kütusekulu jääb alla 7l/100km. 840d pöördemoment on 700 Nm.

Uuenenud M8 tuleb turule nii kupee, kabrioleti kui neljaukselise Gran Coupé-na, saavutades oma 625-hobujõulise 4,4-liitrise V8 mootoriga paigaltstardist kiiruse 100 km/h vaid 3,2 sekundiga. M Driver paketiga varustatuna on tippkiirus piiratud 305 km/h.

Foto: BMW

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.