Reede, 29. märts 2024
550-hobujõuline BMW M3 CS on uusim M-divisjoni sedaan, mis sobib nii igapäevasõitudeks kui ringrajal kihutamiseks.

Kahe turboga varustatud M3 ja M4 mudelitele toodetava S58 mootorite perekonda kuuluva jõuallika võimsust on M3 CS puhul tõstetud, maksimaalse võimsuse ehk 405 kW (550 hobujõudu) saavutab mootor 6250 pöörde juures minutis. Jõuallika pöördemoment on 650 Nm.

See on 40 hobujõu võrra võimsam kui senised S58 konfiguratsioonid, võimsuse kasv tuleb peamiselt turbolaadurite rõhu tõstmisest 1,7 baarilt 2,1 baarile.

Kuni 7200 pööret minutis kannatava mootori heli väljub läbi kaheharuline elektriliste klappidega summuti, mille tagumine pütt on kaalu säästmiseks tehtud titaanist ning mille väljaulatuvad kaks torupaari on värvitud mattmustaks. Summuti klappidega konstruktsioon võimaldab Sport või Sport+ režiimi valides auto häält sportlikumaks muuta.

BMW M3 CS 2023

Sama mootor (S58) oli baasmootoriks ka 2022. aastal DTM sarjas võistelnud M4 GT3-le. Seetõttu on M3 CS jõuallika õlitus- ja jahutussüsteem loodud vastu pidama ringrajasõidu tingimustele.

Auto suudab paigalstardist 100 km/h saavutada 3,4 ja 200 km/h 11,1 sekundiga. Kiirendamine kiiruselt 80 km/h kiiruseni 120 km/h võtab neljanda käiguga aega 2,6 sekundit. Autoga tuleb kaasa M Driver’s Package, tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 302 km/h peale. Keskmine kütusekulu jääb WLTP tsükli kohaselt vahemikku 10,1-10,4 liitrit sajale kilomeetrile, CO2 emiteerib sõiduk WLTP standardi järgi keskmiselt 234-229 grammi kilomeetri kohta.

M3 CS nelikveolise M xDrive veoskeemi ja mootori vahel toimetab kaheksakäiguline M Steptronic käigukast koos Drivelogic tarkvaraga. Drivelogic võimaldab juhil muuta käigukasti iseloomu ja valida sportliku, mugava ja ringrajale mõeldud režiimide vahel.

Sujuva sõidu tagamiseks on auto M xDrive vahekast varustatud elektrooniliselt juhitava mitmekettalise siduriga, mis võimaldab sujuvalt ja vastavalt vajadusele muuta veojõu suhet esi- ja tagasilla vahel. Mitmekettalise siduri õlitussüsteem on sarnaselt mootori õlitussüsteemile mõeldud vastu pidama võidusõidu karmidele tingimustele. M3 CS tagarataste haarduvust parandab kurvides kiirendamisel M-seeria aktiivne diferentsiaal. Nelikveosüsteemi saab soovi korral lülitada veelgi enam tagatelge eelistavasse sportrežiimi 4WD Sport mode.

BMW M3 CS 2023

M3 CS ringrajale mõeldud esirehvide mõõt on 275/35 ZR19 ning tagarehvide oma 285/30 ZR20, soovi korral saab klient lisatasuta nende asemel valida tavakasutuseks mõeldud kõrgkvaliteetsed rehvid. Kergveljed on standardvarustuses pronksi värvi, soovi korral saab need tellida mattmustana. M3 CS pidurisadulad värvitakse ostja soovi korral kas punaseks või mustaks, M Carbon piduripaketi puhul on võimalik valida kuldse ja punase värvi vahel.

Süsinikkiuga tugevdatud polümeeri (CFRP) on kasutatud nii auto sise- kui välisdisainis, lisaks süsinikkiust katusele on samast materjalist valmistatud ka sõiduki kapott, spoiler ja tagumine õhuhajuti, eesmised õhuvõtuavad, küljepeeglid ja eesmise põrkeraua alumine osa. CFRP-st on valmistatud ka keskkonsool, käiguvahetuslabad ning rool. Lisaks aitavad sõiduki massi vähendada M Carbon korvistmed. Võrreldes BMW M3 Competition Sedan M xDrive mudeliga annavad erinevad kaaluvähendamise meetmed kokku ligi 20-kilogrammise kokkuhoiu (auto täismass on 2245 kg).

BMW M3 CS 2023

Auto välisilme teeb eriliseks vaid M-seeria mudelitele mõeldud metallikvalge värv Frozen Solid, soovi korral saab autot soetada ka Signal Green rohelise, Brooklyn Grey metallikhalli või Sapphire Black metallikmustana. Teistest M-seeria mudelitest eristab CS-i raamideta punaste kontuurjoontega markeeringut „M3 CS“ kandev neeruvõre.

Punamusta kujundusega elektriliselt reguleeritavad ja soojendusega korvistmed on kaetud Merino nahaga, rool aga Alcantara nahaga.

M3 CS armatuurlaud on M-seeriale kohaselt juhile orienteeritud, sõitjateruumist leiab nii 14,9- kui 12,3-tollise ekraani. Juhti abistab BMW 8. põlvkonna operatsioonisüsteemil põhinev Intelligent Personal Assistant, mida on võimalik juhtida nii häälkäskluste kui puutetundliku ekraani abil. BMW Live Cockpit Professional sisaldab ka BMW navigatsioonisüsteemi.

BMW M3 CS 2023

Keskkonsoolil asuva nupu abil saab seadistada mootori, veermiku, rooli, pidurisüsteemi ja nelikveo tööd. Soovi korral saab juht salvestada kaks seadete kogumikku, mis sisaldavad DSC, automaatse start-stoppsüsteemi ning käigukasti seadistusi. Režiime saab valida roolil asuvat M-nuppu kasutades.

Standardvarustuses olev M Drive Professional pakett sisaldab nii driftimis- ja võidusõiduabilisi M Drift Analyzer ja M Laptimer kui 10 seadega veojõukontrolli, mis on mõeldud maksimaalsete tulemuste saavutamiseks ringrajal.

Standardvarustusena pakub BMW muuhulgas kahetsoonilist kliimaseadet ning Harman Kardon helisüsteemi. Juhiabidest tulevad põhivarustusena kaasa nii eesmise kokkupõrke hoiataja, sõidurajalt lahkumise hoiataja, kiirusepiirangute kuvaja kui parkimisabiline.

BMW alustab M3 CS mudeli tootmist selle aasta märtsis ettevõtte Müncheni tehases. M3 CS hind Eestis algab 156 050 eurost.

KOMMENTEERI SIIN