Väidetavalt tuleb Audi ja esitleb jaanuaris toimuval Detroidi autosõul vesinik-kütuseelemendiga versiooni Q6 h-tron oma e-tron quattro ideeautost.

Audi Fuel Cell teaser

Saksa meedia viitab, et Q6 h-tron kasutab sama MLB platvormi nagu täiselektriline e-tron quattro ideeauto. Selle auto akupakid, mis olid parima raskuskeskme saavutamiseks paigutatud madalale, asendatakse vesinik-kütuseelementidega. Kuigi Audi kõneisik ei laskunud veel auto avalikustamiseni, on kinnitatud, et “uue ajamitehnoloogiaga ideeautot” on planeeritud jaanuaris toimuval autoshowl esitleda.

Audi esitas eelnevalt ka avalduse fraasi “h-tron” kaubamärgina registreerimiseks. On juba teada, et Saksa autotootja otsib võimalust kütuseelemenditehnoloogiat turule tuua ja novembris näidati A7 h-troni. Audi inseneridel on väidetavalt vesinikku kütusena ohtralt usku, kuna seda on tuuleturbiinide abil vett vesinikuks ja hapnikuks “lõhustades” lihtne saada.

Audi A7 Sportback h-tron quattro

Q6 h-tron on väliselt tõenäoliselt Q6 e-troni sarnane, vaid minimaalsete muutustega välisdisainis. Q6 e-tron tuleb müügile 2018. aastal Tesla Model X rivaalina, makstes praeguse kursiga veidi üle 80 000 euro. Q6 e-troni kolm elektrimootorit toodavad kokku 429 hobujõudu ning võimaldavad heitgaasivabalt läbida umbes 500 kilomeetrit. H-troni seeriatootmisversioon jääb tõenäoliselt samuti samasse skaalasse koos traditsiooniliste sisepõlemismootoriga variantidega.

Juhul, kui h-tron tõesti tootmisse jõuab, hakkab see linnamaasturite segmendis konkueerima Hyundai ix35 Fuel Celliga ja teiste vesinikuautodega nagu Toyota Mirai ja Honda uus FCV Clarity.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Väga huvitav on jälgida, kuidas pärast elektriautode varjusurma vajumist 20. sajandi esimesel poolel ei olnud pikka aega konventsionaalsele sisepõlemismootorile ühtegi tõsiseltvõetavat alternatiivi. Siis tulid esimesed uued elektriauto-idud – kidurad, rohelised, kahtlasevõitu… aga nad olid olemas ja nüüd tagasi vaadates võib öelda, et uus, mitte-fossiilsete kütuste ajastu algas. Kuhu see kõik välja jõuab, ei tea.

Tulgu Audi näitusele, millega tuleb – teada on, et Tesla igal juhul sellele autonäitusele ei tule. Siin on nüüd kaks varianti – kas on nii vähe põnevust, et Tesla lihtsalt ei viitsi; või vastupidi, tootja saab ise ka aru, et kui midagi põrutavalt uut pakkuda ei ole, siis toast välja ka ei tule… müüginumbrid võtavad kosmost ju nagunii. Tõenäoliselt on laual teine variant, sest Tesla odavama otsa E-mudel ei jõua Detroidi sõuks valmis.

Allikas: Wired, Autocar, fotod: Audi

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.