Ameeriklased rõõmustavad ja jagavad lahkelt auhindu! Uuenduslik ja avangardistlik – just sellise mulje jättis BUDD-e Las Vegases toimunud näitusel CES (Consumer Electronic Show). Vaid paar päeva hiljem sai Volkswageni nullsaastega kontseptauto kaks auhinda USA veebiajakirjadelt.

Ameerika ühe juhtiva tehnikaalase veebiajakirja Engadget toimetuselt sai BUDD-e hinnangu „CES-i parim“ kategoorias „Parim uuendus“. Finalistide lõppülevaates rõhutas toimetus suurendatud sõiduulatust ja kiirlaadimist ning hindas seda väga uuenduslikuks. Sellele lisaks valis veebiajakirja SlashGear – mis peamiselt hindab nutitelefone, autosid, arvuteid ja digitaalseadmeid – peatoimetaja Volkswageni avangardse väikebussi üldvõitjaks.

BUDD-e maailma-esmaesitlusega CES-il näitas Volkswagen järgmist sammu tuleviku liiklusmaailma. Uus elektriajam võimaldab kuni 533-kilomeetrist sõiduulatust (NEDC). Nelikveolise sõiduki süsteemivõimsus on 235 kW/317 hj ning akude paigutamine sõiduki põrandasse võimaldas välja töötada täiesti uudse interjöörikontseptsiooni.

Volkswagen-BUDD-e-concept-110-876x535

Samal ajal on BUDD-e esimene Volkswageni kontseptsõiduk, mis põhineb uuel modulaarsel elektriajamiplatvormil (MEB). Järgmise põlvkonna infolustisüsteemiga varustatult muudab see reisimise interaktiivseks kogemuseks. Kõik on varasemast palju vaistlikum, puute- ja viipejuhtimine sulavad kokku ühtseks tervikuks. Üksikud ekraanid moodustavad suuri infolustipaneele ning isegi tahavaatepeeglite asemel on digitaalekraanid.

Allikas ja meedia: Volkswagen

Galerii: VW BUDD-e ideesõidukilt tõmmati kate: nunnumeeter purunes!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.