Honda luksusautode divisjonina alustanud Acura, mis tuntud ka suurepäraste sportautode poolest ning end nüüd sportautodele tootjana taasluua püüab, esitles eile uut Integrat. Esimest korda mudeli ajaloos on see turbomootoriga.

Masinat on terve aasta jooksul õrritatud ning eile tõmmati lõpuks kate prototüübilt maha. Tegu on Acura katsega luua suurepärane viieukseline sportauto.

Esmakordselt saab mudelit ainult viieukselisena ning turbomootoriga – 1,5-liitrine VTEC-iga ridaneli paaritatakse soovi korral kuuekäigulise käsikastiga ning pakutakse ka piiratud libisemisega diferentsiaali. Jõudu peaks tulema umbes 200 hj ehk 147 kW.

Avalikustatud mudeli kollane värvkate annab au mineviku Integra Type R-ide kuulsale “fööniksikollasele”. Mudeli kujustuses on pööratud täiesti uus lehekülg ning küljelt meenutab uus Integra oma laugpäraga dieedile jäänud Kia Stingerit. Tagatuled meenutavad Hyundaid/Genesist ning esituled hoopis Ford Mustangit.

Uue disainikeelega pole rahul ka mudelit oodanud fännid – paljude arvates pakub uus Integra täpselt samu väärtusi mis Civic, meenutab Accordi ning ei taba üldse Integra olemust: järjekordne mudel, mille lõid turundajad ja raamatupidajad?

Acura asepresident Jon Ikeda sõnas, et tegu on Integraga uuele põlvkonnale, rõhutades, et uustulnuk on sportlike ja sujuvate joontega nagu mudeli eelkäijad, mis aastaid tagasi fännide südamed võitsid.

Acura Integra Prototype 2021

Ikeda lisas: “See on täiuslik aktiivse eluviisiga inimestele.” Jälle see turundajate viimase aja meelisväljend… Teisisõnu inimestele, kes… sõidavad oma autoga ja aeg-ajalt piknikukraami või discgolfikomplekti kaasa võtavad.

Ikeda sõnul rõhutab laugpära Integra kupeelikku joont ja samas pakuvad viis ust ka rohkem praktilisust ja mitmekülgsust. Kuid äkki oleks pidanud siiski Integra nime kasutades jääma kupee juurde? Just seda ju oodati! Viie uksega Civic on olemas, Civic Si pakub ka tõenäoliselt pea muutmata kujul sama 1,5-liitrist VTEC-iga turbomootorit.

Acura Integra Prototype 2021

Nüüd aga hakkab Civicut ja Integrat eristama vaid välimus ja varustuse valik. Kas see oli siiski tark otsus ja müüginumbrid panevad fännidel suud kinni, näitab hiline 2022. või varane 2023. aasta, mil seeriamudel tootmisesse ja müüki läheb. Ameerikas lubatakse hinnaks umbes 30 000 USD.

Prototüübi avalikustamisvideo on siin:

Meedia: Acura

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.