blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Pöörased leedulased alustasid teed Mandri-Euroopa keskpunktist selle läänepoolsemasse punkti5 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vitoldas Milius ja Aidas Bubinas ei hoia hoogu tagasi vaid alustasid neljapäeval, 17. novembril, vaevalt nädal pärast naasmist Vladivostokist Toyota Corollaga teekonda Mandri-Euroopa keskpuntkist selle kõige läänepoolsemasse punkti, Capo da Roca neemele Portugalis. Sõidetakse täpselt 50 tundi, selle ajaga läbitakse kõikide teele jäävate riikide mõttelised keskpunktid.

Auto Bild Leedu peatoimetaja Vitoldas Milius ja filmimees ning rallisõitja Aidas Bubinas on tänaseks oma rekordimaiguliste ettevõtmistega eestlaste silmis omandanud mitte lihtsalt pööraste, vaid puhta hullude meeste maine. Seda muidugi heas mõttes, sest üks pöörane suudab endasuguseid  vingelt inspireerida.

“Kuumad leedu poisid” ei lase oma ajukäärudel tühikäigul töötada vaid mõtlevad välja üha uusi mooduseid, kuidas ellu seiklust juurde tuua. Ja kui juba, siis ikka nii, et kogu maailm – või vähemalt olulisem osa sellest – kaasa elaks ja imestunult räägiks.

Euroopa leedulased

COROLLA JUUBEL RATASTEL

2016. aasta on Toyota Corolla mudelipõlvkonna juubeliaasta: see populaarne auto tähistab oma 50-t sünnpäeva. Mis omakorda tähendab, et seda tuleb tähistada! Pöörased leedulased teevad seda omamoodi ja läbivad kolmel korral eri generatsiooni Corolladega teekonna maailma servalt maailma servale, või vähemalt midagi sinnakanti.

Juubelisõitude esimene etapp tõi mehed 122 tunniga Vladivostokist kodulinna Vilniusse. Sõiduvahendiks 1993. aasta Toyota Corolla. Veel enne aasta lõppu tahetakse vallutatada ameeriklaste Corollaga Route66.

Just praegu aga on Vitoldas ja Aidas teel Mandri-Euroopa keskpunktist selle kõige läänepoolsemasse tippu, Capo da Verde neemenukale Portugalis. Sõiduvahendiks seekord mudelipõlvkonna värskeim, 1.6- liitrise 97-kilovatise mootoriga Toyota Corolla.

Teele asuti Vilniuse lähedalt Purnuškésest 17. novembri pärastlõunal, meie ja Leedu aja järgi kell 2 pärastlõunal. Ees seisab täpselt 50 tundi sõitu, mille ühisnimetajaks võiks olla “keskpunktist keskpunkti kihutamine”.

GALERII: MANDRI-EUROOPA KESKPUNKT LEEDUS
50 TUNNIGA KOLLEKTSIOON RIIKIDE KESKPUNKTE

50 tunniga Leedust Capo da Rocale sõita pole teab-mis kunstükk ka vähem pöörase juhi käes, sestap teevadki leedulased teekonna keerulisemaks ja sõidavad läbi kõikide teele jäävate riikide keskpunktidest. Pilte ja vahekokkuvõtteid on lisaks Leedu Vabariigi keskpunktile Ruoščiaist oodata siis ka Poolast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Hispaaniast ja Portugalist.

“Selle teekonnaga tähistame nii Corolla 50-t juubelit – 50 tunniga Mandri-Euroopa keskpunktist läänepunktini – kui loomulikult Leedut kui mandri-Euroopa keskpunkti,” räägib Milius. “Neid keskpunkte on veel – Eestis vist minu teada ei ole – aga Leedu oma on kõige tähtsam!”*

Milius lisab, et II juubelietapp, mille kogupikkuseks koos kõikide riikide keskpunktide läbimisega kujuneb umbes 4500 kilomeetrit, ei ole kuigi raske: “Minu ja Aidase jaoks on see 50 -tunni sõit suhteliselt lihtne, teeme vahetusi iga 350-400 kilomeetri tagant. Me mõlemad oleme läbinud märksa pikemaid vahemaid, mina ühekorraga näiteks rohkem kui 5600 kilomeetrit ühe päevaga. “

GALERII: LEEDU VABARIIGI KESKPUNKT

* Esimesena üritas 1775. aastal Mandri-Euroopa keskpunkti paika panna Poola astronoom Szymon Antoni Sobiekrajski: tema pani selle kaardile Suchowolasse, koordinaatidega 53°34′39″N 23°06′22″E, Poolas, võttes äärmiste punktidena Euroopas aluseks Portugali, Norra, Kreeka ja Uuralid.

1989. aastal, kui Euroopa piire ümber arvutati, pani prantslasest teadlane Jean-George Affholder Euroopa keskpunkti aga koordinaatidesse 54°54′N 25°19′E ehk Leedusse, 16 kilomeetrit Vilniusest põhjas asuvasse Purnuškėsesse. Mõlemat Mandri-Euroopa (vaieldavat?) keskpunkti tähistab monument.

EESTLASED SAAVAD KOGU AU JA LISAKS KAKS KÜSIMUST VITOLDASELT

Miliuse ja Bubinase tuttuuel Corollal on Eesti numbrimärgid. Vitoldas Miliuse sõnul saab sellega kummutatud müüt pikaldastest eestlastest: “Kavatseme Saksamaa kiirteedel uhada nii palju kui torust tuleb. Seega on lootust, et meile jäädakse hämmeldunult järele vaatama “jolki-palki, need on ju eestlased, kes gaasipedaali üles leidsid ” itsitab mees telefoni. “Ära seda vist kirjuta, ma tegin ainult nalja! Aga tõsi, et kui me millegagi hakkama saame, siis läheb kogu au – või pahameel- eestlastele. “

Ühtlasi on Vitoldasel eestlastele paar riukalikku küsimust: “Muidugi ma ei küsi, mitme tunniga me kohale jõuame neeme tippu, on ju kirjas, et 50 tunniga. Aga! Me tahame hoopiski teada, milliseks kujuneb Corolla keskmine kütusekulu ja millise maksimaalse kiiruse me saavutame?”

Paras pähkel peamurdmiseks, eriti kui vihje on säärane, et tuleb suuremat sorti kihutamine. Paberite järgi peaks Corolla keskmiselt kulutama 6 liitrit bensiini 100 kilomeetri kohta. 50-tunni sõidul aga, kus gaaspedaalilt tõuseb jalg vaid loetud boksipeatusteks ja pildistamiseks, ei pruugi paberist palju abi olla.

Corolla maksimaalset kiirust saab guugeldada. Seda, palju leedulased keskpunktisõidus välja vajutavad, ilmselt mitte. Ennegi on juhtunud, et paber ei pea ja spidomeetrinäit kerkib omasoodu üle kirjutatud numbrite…või siis mitte?

Kahele küsimusele saab laupäeva lõunani vastata nii Accelerista Facebooki fännilehel kui siinsamas kommentaariumis, Toyota on taas kord välja pannud kolm eriti magusat auhinda kõigile õigesti vastanutele. Kes saab telefoni akupaki, vinge Mirai-mudelauto või botikupäevade kaaslaseks elegantse vihmavarju, otsustab Fortuna. Kõik õiged vastused pannakse loosirattasse!

Mehed peaksid sihtkohta, Mandri-Euroopa läänepoolsemasse punkti Capo da Rocal jõudma laupäeval, kohaliku aja järgi kell 2 päeval. Vitoldas naaseb Portugalist õhuteid kasutades juba pühapäeval, et jagada meiega värskemaid muljeid Corolla juubelisõidu teisest etapist, Aidas aga asutab end tagasiteele, tehes sõidu põnevamaks teele jäävate riikide kõige kaunimate neidudega koos vahemaid võttes. Sellest tagasiteest me muidugi üksikasjalikumalt ei kuule…

Allikas ja meedia: Vitoldas Milius, Aidas Bubinas, Toyota, Delfi Forte

23-aastane Corolla tõi pöörased leedulased 122 tunniga Vladivostokist Vilniusse!

Kolm teed, kolm autot, kaks pöörast meest ehk Toyota Corolla juubel Leedu moodi

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

2 kommentaari

    • Ah, vot seda ma ei küsinud, mis autoga või liiklusvahendiga Vitoldas sõitis. Aga päevaga 5600 km on tema enda sõnul tehtav… Kuigi jah, see kõlab nagu ulme. Kui saan sabast, küsin üle, kes neid pööraseid leedulasi teab, tegid jälle eestlase kulul nalja ja mina, aeglane ja mittekuum… muidugi ei hakanud omatahtsi muutma.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com