Vabariigi aastapäeval on Tallinna vanalinnas droonide lennutamine piiratud

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Transpordiamet informeerib, et seoses Eesti Vabariigi aastapäeva lipu heiskamisega Toompeal kehtestatakse lähiümbruses piirangud droonide lennutamisel.

Piirkond, kus droonide lennutamine on keelatud

Toompeal ja Vabaduse väljakul on kehtestatud ajutine piiranguala mehitamata õhusõidukite lennutamiseks 24. veebruaril kella 6st 9ni hommikul.

Droonide lennutamise piiranguala on 1 kilomeetrise raadiusega keskpunktist 592601N 0244439E ning kõrgus kuni 500 jalga maapinnast.

Piirangualas on drooni erandkorras käitamiseks lisaks Transpordiameti kooskõlastusele vajalik kooskõlastus ka Politsei- ja Piirivalveametilt (taotlus esitada urmas.tuisk@politsei.ee).

Transpordiametilt drooni lennutamiseks kooskõlastuse saamiseks rakenduvad tavapärased menetlustähtajad. Ilma Transpordi- ja Politsei- ja Piirivalveameti kooskõlastusteta pole droonide lennutamine piirkonnas lubatud.

Allikas: Transpordiamet. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

1 kommentaar

  1. blank
    Nõutav nimi peedistamiseks on

    Seoses lipu heiskamisega? Halloo Äkki on ka peeretamine keelatud? Kas mingitki objektiivset põhjendust sellele piirangule on olemas? Seoses lipu heiskamisega mida heisatakse 3 tundi järjest- naeruväärne totaalse kontrolliga riik. Mida kardetakse? Milles põhjus?

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.