Pühapäev, 4. detsember 2022
Peaaegu poolele miljonile Hyundai ja Kia omanikule on USA-s soovitatud süttimisohu tõttu parkida väljas ja teistest sõidukitest eemal.

Ameerika Ühendriikide liiklusturvalisuse eest vastutav organ NHTSA teatas eile, et osadel Korea kontserni mudelitel on oht mootoriruumi tulekahjuks, ja seda ka välja lülitatult. Kuigi täpne põhjus on selgitamisel, kahtlustab tootja vigast ABS-i moodulit, kus võib tekkida lühis.

Hyundai on tagasi kutsunud 357 830 autot, sealhulgas ajavahemikus 2016-2019 toodetud Santa Fe-d ja 2014-2015 toodetud Tucsonid. Kia kutsus tagasi 126 747 sõidukit, sealhulgas 2016. mudeliaasta Sportage ja meil mitte müüdava K900 sedaani.

Kus on toodetud suure tõenäosusega vigased moodulid, pole täpselt teada. Eestis õnneks hetke seisuga tagasikutsumisest juttu pole – Hyundai esindaja sõnul edastatakse tehasepoolsed tagasikutsumised nüüdsest Transpordiameti poolt.

Rikkeid on ette tulnud ka varem – detsembris teatas NHTSA, et lähema uurimise all on 3 miljonit Kia ja Hyundai autot, mis toodetud vahemikus 2011-2016. 2020. aastal maksis kontsern Ameerika Ühendriikides klientidele mootoririkete eest kokku 183,5 miljonit eurot.

Foto: Hyundai

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.