Teisipäev, 27. veebruar 2024
Toyota teatas, et peatab tänasest kõigil oma 28 tootmisliinil Jaapanis ajutiselt tootmise. Osa Toyota tarneahelast on kinnitanud, et põhjuseks on küberrünnak.

Kõnealune partner, Kojima Industries, toodab nii keredetaile kui sõitjateruumi plastikosi. Kuivõrd Toyota tootmine rajaneb vajaduspõhisel mudelil, mitte meeletute koguste hoiustamisel, tähendab viga ahelas ajutist tootmisseisakut, mis kestab vähemalt kaks vahetust.

Kuigi Kojima tehases pole füüsiliselt midagi valesti, takistas rünnak Toyotaga suhtlemist ning tootmise jälgimist. Kojima Industries’i esindaja sõnul tegeletakse rünnaku kahjude hindamise ja mõju kõrvaldamisega ning Toyota uuesti varustama asumine on kõrgeim prioriteet.

Küberrünnak on mõjutanud veel kaht Toyotaga seotud ettevõtet – Toyotale kuuluvat veokitootjat Hino Motors ja Toyota partnerile Daihatsule kuuluvat tehast.

Kuigi Toyota tootmismudel on pälvinud ülemaailmset kiitust, kuna vajaduspõhine lähenemine on keskkonnasõbralikum, on see paraku ka haavatav. Iga viivitus tarnijate poolt viib ka viivituseni tootmises.

Kuigi Kojima Industries kinnitas küberrünnakut, jääb Toyota napisõnaliseks ja ei kinnita ei rünnakut, selle lähtekohta ega kasutatud pahavara. Küll aga lubatakse, et käimas on tarneahela tugevdamine ning omalt poolt tehakse kõik, et autod jõuaks klientideni võimalikult kiiresti.

Küberrünnaku tagamaade uurimisega tegeleb ka Jaapani valitsus eesotsas majandusministeeriumiga.

Foto: Toyota

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN