Teisipäev, 5. detsember 2023
Uued Tesla Model S ja Model X saavad Euroopas olulisi täiendusi, sealhulgas uue Hardware 4.0 juhtarvutiga versiooni juhiabisüsteemist Autopilot.

Tesla Euroopa peakorter asub Hollandis, kust uuenduste info ka pärineb. Tulevased Euroopa turu mudelid saavad lisaks uuele juhiabisüsteemide juhtarvutile ka kolmanda põlvkonna pingemuundurid ja muudetud tippkiiruse.

Tavaliste Model S ja X tippkiiruseks jääb Euroopas 250 km/h, Model X Plaidil 262 km/h ja Model S Plaidil 280 km/h (eelnevalt oli see 300 km/h). Lisavarustusena soetatava keraamiliste pidurite paketiga tõstetakse Model S Plaidi tippkiirus 322 km/h peale.

Uus ja võimekam Hardware 4.0, tuntud ka kui Full Self-Driving Computer 2, peaks lõpuks jõudma kõigile Tesla mudelitele. Kaua lubatud Cybertruckis on see standard, lisaks on Hiinas nähtud testimas sama riistvaraga Model 3.

See on kõigile tulevastele Teslaostjatele kindlasti hea uudis, kuid mitte nii tore neile, kes hiljuti eelmise, Hardware 3.0 põlvkonna riistvaraga auto soetanud on – Elon Musk sõnas, et juba ehitatud mudelitesse ei ole majanduslikult mõttekas võimsamat riistvara paigaldada.

Foto: Getty Images

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.