Neljapäev, 22. veebruar 2024
Tesla tegevjuht Elon Musk teatas üleeile (oma värskelt omandatud platvormi) Twitteri vahendusel, et FSD ehk “täieliku isejuhtimise” beetaversioon on nüüd kõigile vastava valmidusega Teslade omanikele Põhja-Ameerikas saadaval.

Tesla ja Musk lubavad teatavasti väga palju asju ning mitmed lubadused on aastateks rippuma jäänud, kuid mitte see. Nimelt lubas Tesla aasta alguse poole, et 2022 lõpuks saavad FSD juhiabide paketile ligi kõik selle eest maksnud autoomanikud. Algselt said seda teha vaid käputäis beetatestijaid, septembris juba 160 000 inimest ning nüüd kõik soovijad.

Tesla juhiabipaketid jaotuvad kolmeks: Autopilot, Advanced Autopilot ja Full Self-Driving. Viimane neist peaks olema suuteline tundma ära teisi liiklejaid, liiklusmärke, teemärgistusi jne ning ise roolima, pidurdama ja kiirendama, kuid seni on enamus 15 000 USD maksnud paketi ostjaid vastu saanud vaid lubaduse.

Kuigi lubaduse täitmine tähendab head nii klientidele kui Teslale, kahtlustavad analüütikud, et tegu on lihtsalt investorite rahustamiseks mõeldud lükkega – on ju Tesla aktsia viimase kahe aasta madalaimas seisus ning vahepeal 1,2 triljonit USD maksnud firma turuväärtus on nüüd alla poole endisest.

FSD avalikel teedel testimine on paljudele vastukarva teema – pole ju teised teelolijad avalikus eksperimendis osalemiseks oma nõusolekut andnud ning mitmed Teslade ja FSD-ga juhtunud õnnetused ei ole ettevõtmise populaarsust just kasvatanud.

FSD ei ole veel saadaval teistel turgudel, Euroopas pole see veel teedele lubatud.

Foto: Getty Images

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN