Esmaspäev, 25. september 2023
Saksamaal Hannoveris toimunud IdeenExpo-l esitles Tesla mitut uut lahendust, sealhulgas elektriauto sõiduulatuse pikendajat.

Üha efektiivsemaks muutuvate elektriautode ning päikesepaneelide ühendamise peale on mõelnud mitmed – näiteks Hyundai Ioniq5 ja Toyota bZ4X ja Subaru Solterra sõsarad pakuvad päikesepaneelidest katust, mis sõiduulatust ka parkides pikendavad.

On ka ainult päikeseenergial liikuvaid autosid, näiteks siinsamas Eestis arendatav Solaride, kuid selle ja välismaiste analoogide näol on tegu üliefektiivsete sõidukitega, mis masstootmiseks ei sobi ja mille ülesandeks on kas võistelda või tehnoloogiat arendada.

Kuigi päikeseenergia pole täismõõdulise elektriauto ainsa energiaallikana mõeldav, on sellel sõiduulatuse pikendajana siiski potentsiaali. Toyota väidab, et bZ4X laeb päikselises kliimas aastaga 1800 km sõiduulatust, ja see on täiesti arvestatav hulk maad!

Ka mitmed elektriautode entusiastid on ideega mänginud ja omi lahendusi leiutanud – mõnikord päikesepaneele järelhaagisele paigutades. Ka Teslast pole idee mööda läinud ning IdeenExpo-l esitleti haagist, mis varustatud lahtipakitavate päikesepaneelide ja Starlink satelliitinternetiga.

Lisaks oli väljas ka Model Y läbilõige, kus näha uut kandva elemendina toimivat akupakki, mis koosneb värsketest 4680 energiatihedamatest akuelementidest. Sellest on aga varemgi juttu olnud, kuid päikesepaneelide ja Starlink’iga haagis oli suurem uudistoode.

Kui tegu peaks olema 300W paneelidega, suudaks käru avatud asendis päevaga toota kuni 80 kilomeetrit sõiduulatust. Siiski paistis tegu olema pigem tõmbenumbri kui lähiajal turule jõudva tootega. Aga tähelepanu on tõmmatud ning loodetavasti ka teisi tootjaid motiveeritud – Tesla väljapanekul olevat olnud rohkem VW kontserni töötajaid kui Tesla omi.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.