Laupäev, 25. märts 2023
Reedest pühapäevani on Tartu messikeskuses avatud Eesti vanim motomess Motoexotica ning Ilumess, tuues publiku ette nii uue mototehnika kui ilutooted. 10.-12. märtsil toimuvast elustiilinädalavahetusest võtab osa 60 eksponenti. Traditsiooniliselt loositakse messi lõpus välja mootorratas, sedapuhku uhiuus Royal Enfield Interceptor.

Motoexotical on esindatud Eestis müüdavad populaarsemad kaubamärgid ning uued tulijad, kohal on motoklubid ning põnevat vaatamist pakuvad temaatilised näitused. „Publiku ette tuuakse Access Motor, Can-Am, Cfmoto, Doohan, Gasgas, Harley-Davidson, Kayo, KTM, Kymco, MV Agusta, Polaris, Royal Enfield, Sea-Doo, Segway, Semog, Super Soco, Suzuki, TM Racing ja Tromox mototehnika ning valikus on mootorrattad, ATV-d, elektrimopeedid, jetid ja mootorsaanid,“ kirjeldas Motoexotica projektijuht Anders Urbel ning märkis, et veel enne algavat motohooaega saab stendides tutvuda kõige värskemate mudelitega.

Anders Urbel on Motoexoticat eest vedanud viimased 12 aastat ning tõdeb, et selle aja jooksul on mototehnika turul toimunud mitmeid muudatusi. „Meenutan näiteks, et kümmekond aastat tagasi hakati Motoexotical Cfmoto ATV’sid esitlema. Tänaseks on nad ATV segmendis turuliidrid ning põnevusega ootame, mis müügitulemusi teevad tulevikus mootorrattad, mis mõne aasta eest valikusse lisandusid,“ rääkis ta ning märkis, et Cfmoto stend on ühtlasi Motoexotica üks suurimaid. Motoexotica jaoks uusi kaubamärke on tänavu lisandunud mitu, näiteks Royal Enfield, Tromox, TM Racing, Semog ja Gocycle.

Messil jätkub ka mootorrataste loosimise traditsioon. Messilt loteriikupongi lunastanud külastajate vahel loositakse välja uhiuus Royal Enfield Interceptor, tsikli omanik selgub pühapäeval messi laval.

Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto eestvedamisel pakutakse messil pilguheitu minevikku. 2023. aasta on mootorrattamaailmas tähtis juubelite aasta – Ameerika legendaarne mootorratas Harley-Davidson saab 120-aastaseks ja oma ajastu kiiremaid tsikleid ehitanud BMW peab sajandat sünnipäeva. Lisaks möödub tänavu 17. septembril 90 aastat päevast, mil Tallinnas Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringteel korraldati esimene Eesti Suursõit, sestap peetakse seda kuupäeva Eesti motoringrajasõidu sünnipäevaks. Unic-Moto pühendabki oma tänavuse Motoexotica väljapaneku nimetatud kolmele juubelile ning toob kollektsioonidest rahva ette tõelised haruldused.

„Külastajad on messile oodatud terve perega, sest uudistada saab viimaste aastate suurimat projektirataste näitust ning ka lastele suunatud mototehnikat. Lisaks antakse väärt nõu motospordiga alustamiseks ning tutvustatakse erinevaid motospordialasid,“ märkis korraldaja.

Ilumessi projektijuht Annika Pettai rääkis, et messil on teemadest esindatud naha- ja kehahooldus, ehted, põnevad treeningstiilid ja tervise hoidmine. „Lisaks ilutoodetele leiab messilt ka kevadised trendid aksessuaaride vallas, saab head nõu unekvaliteedi parandamiseks, propageeritakse rohkem liikuma ning tutvustatakse uuenduslikke suuhügieeni võimalusi,“ ütles ta. Klassikaliselt pakutakse toodetele messihindu, saab kõike omal nahal järgi proovida ning küsida nõu professionaalidelt.

Ilumess

Ilumessil tutvustatakse samuti mitmeid uusi tooteid, näiteks on esimest korda Tartus Ilumessil väljas Eesti ettevõte Sleepangel, mis esitleb uuendusliku filtertehnoloogiaga patju, tekke ja madratsikatteid. Innovatiivsete hambapasta tablettidega on messil kohal õpilasfirmast välja kasvanud ja Ajujahi kiirendis 1. koha võitnud Others. „Kutsume külastajaid üles olema avatud meeltega, sest messil on palju põnevat uudistada,“ märkis korraldaja.

Külastajatele pakutakse ka silmailu. Avatud on kunstnik Nerva kunstitunnel ning lavaprogrammis on erinevad tantsu- ja õhuakrobaatika esinemised. Naistepäeva nädala puhul on programmi lisatud ka spetsiaalselt naistele suunatud üllatusesinemised.

Pettai sõnul sai uudne messiformaat ellu kutsutud juba 2019. aastal, et pakkuda varasemast laiemat valikut ning olla ühtaegu atraktiivne nii naistele kui meestele.

Messi eksponentidega saab tutvuda veebilehtedel www.motoexotica.ee ja www.ilumessid.ee.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.