Lõuna-Korea elektrisõidukite tootja Edison Motorsi juhitud konsortsium soetas 225 miljoni euro eest võlgades autofirma SsangYong.

Uudis tehti avalikuks eile. SsangYongi lõppenud aasta müük oli vaid 84 496 sõidukit, mis on 2020. aastaga võrreldes 21% langus. Jaanuarist septembrini 2021 oli 1,3 miljardi eurose käibe juures kahjum 176 miljonit eurot.

2010. aastal ostis India autotootja Mahindra SsangYongis 75% enamusosaluse, kui tootja oli samuti pankroti äärel. Siiani olid Mahindra katsed aktsiatele ostjat leida viljatud.

SsangYong on üks omanäolisemaid autotootjaid, kelle autod kindlasti kedagi külmaks ei jäta – iga mudelinime taga on (tihti pisut absurdne) oma lugu ja Korea uhkus, iga auto jõuliste disainikiiksudega. Ühest sellisest “koleautost” saab veidi lugeda siit.

Korea autotööstuse ja muuhulgas SsangYongi ajaloo kohta saab pikemalt kuulata siin, Autojuttude saates, kui Karl-Eduard Salumäe juures käisid arutlemas nii siinkirjutaja kui Tehnikamaailma peatoimetaja Tõnu Ojala.

Foto: SsangYong

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.