Vahepeal pole üleilmsest ränikiibikriisist pikalt juttu olnud, kuid läbi see ei ole – Subaru peatas USA-s Indiana tehases tootmise aprilli lõpuni või kauemaks.

Kriis algas juba eelmise aasta lõpus, kui nõudlus uute autode järele ootamatult kasvas ning autotehased oma seni vähendatud mahuga tellimusi muutsid. Kiibitootjate jaoks aga pole autotootjad paraku prioriteetseimad kliendid – uusi autosid toodetakse iga aasta “vaid” 100 miljoni ringis, ainuüksi nutitelefone aga miljard.

Ränikiipe või pooljuhtkiipe kasutatakse kõikmõeldavates elektrilistes süsteemides. Subaru teatas täna, et Indiana tehasel jääb puudu umbes 15 000 auto jagu kiipe ning tootmine on tarvilik vähemalt aprilli lõpuni seisma jätta.

Kuigi kriisi leevendamiseks on astutud erinevaid samme, kohati isegi riiklikul tasandil, ei paista siiski vaibunud uudistest hoolimata lõppu.

Kiibikriisi leevendamisele ei aita kaasa kiibitootja Renesas Electronics Corporationi tehases hiljuti toimunud põleng ega kodus viibimisest tingitud kasvanud nõudlus videomängude ja seega ka erinevate mänguplatvormide järele.

Foto: Subaru

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.