Laupäev, 4. veebruar 2023
Pariisi autonäitus toimus viimati neli aastat tagasi ning pika ootuse järel leiab see taas aset tänasest, 17ndast kuni 23nda oktoobrini.

Peugeot’ väljapanek hõlmab 900 ruutmeetrit ja esitletakse kolme uut mudelit: täiesti uut Peugeot 408, uuenenud Peugeot e-208 ja elektriroller e-Streetzone, mis suudab ühe laadimisega läbida kuni 112 kilomeetrit. Autonäituse külastajad näevad ka Peugeot 9X8 võidusõiduautot ning kestvussõidusarjas selle rooli keeravaid piloote.

Vesinikutehnoloogiast huvitatud külastajad saavad eraldi väljapanekus tutvust teha Peugeot e-Expert Hydrogen vesinikkütuseelemendiga kaubikuga, millega on autonäituse raames võimalik teha ka proovisõitu.

Autonäituse suurimaks staariks on kahtlemata uuenduslik Peugeot 408, mis avab end külastajatele iga nurga alt enam kui kuus meetrit kõrge, läbipaistva ja pöörleva installatsiooni abil. Uuendusliku C-segmendi laugpäraga tõestab Prantsuse tootja end taas teerajajana.

Peugeot 408

Elektrifitseerimine 2023. aastal

Alates 2030. aastast, ehk viis aastat enne kui seadused seda nõuavad, on kõik Euroopas müüdavad uued Peugeot’ mudelid täiselektrilised. Selleks, et sihiks seatud tähtajaks täiselektrilise mudelivalikuni jõuda, teeb bränd olulisi käike juba täna. Alates tulevast aastast on kogu Peugeot’ mudelivalik elektrifitseeritud, mis tähendab, et kõik mudelid on saadaval kas täiselektrilisena, hübriidajamiga või vesinikkütuseelemendiga.

Uuenenud Peugeot e-208 on varustatud täiustatud 115kW/156hj elektrimootoriga, mis võimaldab ühe laadimisega läbida üle 400 km. Erakordselt tõhus elektriajam tarbib energiat kõigest 12 kWh/100 km, mis on B-segmendi elektriautode seas uus tipptase. Uue elektriajamiga jõuavad järgmisel aastal turule ka e-308 ja e-308 SW.

Peugeot e-208

Peugeot 3008 ja 5008 linnamaasturid varustatakse tuleval aastal Stellantise grupi uue hübriidajamiga, mis arendab 136 hj ning aitab kütusekulu vähendada 15% võrra.

Peugeot 9X8: liikuv katselabor

Peugeot’ väljapaneku üheks tõmbenumbriks kujuneb kindlasti Peugeot 9X8, millega võisteldakse kestvussõidusarja WEC hüperautode klassis. Tuleval aastal näeme hüperautot sajandat korda peetava Le Mansi 24 tunni võidusõidu stardis.

Peugeot 9x8 Fuji ringrajal

Ennenägematult voolujoonelise ja kassiliku hoiakuga 9X8 on oma uuendusliku hübriidajamiga (707 hj topeltturboga V6 ja 272 hj elektriajam) justkui liikuv labor tulevaste Peugeot’ seeriamudelite elektrifitseerimiseks. Esimeseks näiteks on Peugeot 508 PSE ja selle SW-mudel, mille loojaiks on sama meeskond, kes vastutas 9X8 eest.

Pariisi autonäitusel saab tutvuda ka täiesti uue e-Streetzone elektrirolleriga, mis näitab selgelt brändi pühendumust elektrifitseerimisele. e-Streetzone tuleb müügile ühe või kahe akuga, kusjuures kahe akuga versiooni sõiduulatus Eco-režiimis on lausa 112 km. Vahetatavate akudega e-Streetzone’i saab kiiresti ja lihtsalt laadida kodusest pistikupesast.

Peugeot e-Streetzone

Proovisõit vesinikuga

Juba praegu kuulub Peugeot’ mudelivalikusse vesinikkütuseelemendiga e-Expert Hydrogen tarbesõiduk, mille sõiduulatus on kuni 400 km. Mudeli vesinikupaagid saab täis tankida kõigest kolme minutiga ning püsimagnetiga elektriajam arendab maksimaalset võimsust 100 kW ja pöördemomenti 260 Nm.

Vesinikkütuseelemendiga e-Expertiga saab tutvuda eraldi väljapanekus ning huvilistel on võimalus teha Peugeot e-Expertiga pooletunnine proovisõit ümber Porte de Versailles’i messikeskuse.

Fotod: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.