Paavst Franciscuse visiit toob kaasa ulatuslikud liikluspiirangud Tallinnas

Pinterest LinkedIn Tumblr +
25. septembril kogunevad tuhanded inimesed jälgima paavst Franciscuse Püha Missat Tallinnas, Vabaduse väljakul. Linnakodanikel on võimalus tervitada ka paavsti autokolonni. Tavaliiklus on paavsti visiidi ajal pealinnas kõvasti häiritud, politsei palub autojuhtidel varuda kannatust.

Järgmisel teisipäeval, 25. septembril toob paavst Franciscuse visiit kaasa lühiajalised liikluspiirangud Tallinna kesklinnas ja Kadriorus. Inimestel, kes soovivad tulla paavsti autokolonnile tervituseks lehvitama, soovitab politsei seda teha kella 12.45 ajal Tammsaare pargis ja Musumäel.

Põhja prefektuuri korrakaitseametniku Sander Kullamaa sõnul peavad kõik, kes liiguvad autoga, olema tähelepanelikud ning jälgima ajutisi liiklusmärke.

„Kui paavst Franciscuse autokolonn sõidab ühest kohast teise, siis peaks arvestama kuni veerandtunniste liiklusseisakutega, mis võivad tekitada ummikuid. Sestap tasub teisipäeval õigeaegselt sihtpunkti jõudmiseks varem startida,“ ütles Kullamaa.

„Ühtegi tänavat täielikult ei sulgeta, küll aga on üksikutes kohtades piiratud parkimine ja peatumine. Ristmikel on politseinikud, kes aitavad tekkinuid liiklusummikuid harutada,“ lisas Kullamaa.

„Kui on plaanis minna paavsti tervitama, siis soovitan minna hommikul kella kümneks Tartu maantee äärde. Paavsti kolonni näeb kella 12.45 paiku Musumäelt ja Tammsaare pargist. Pärast Püha Missat liigub paavst ja tema saatjaskond tagasi Tallinna lennujaama ja siis on samuti huvilistel võimalik talle lehvitama tulla,“ lausus Kullamaa.

Teisipäeval on liiklemine raskendatud kell 10-12 kesklinnas ja Kadriorus, samuti kolonnide liikumisel lennujaamast ning Püha Missa ajal Vabaduse väljakult. Liiklus suletakse Kaarli puiestee ja Vabaduse väljaku ümbruses kell 13-19.

Samuti on liiklus piiratud Komandandi teel. Endla tänava poolt tulev liiklus suunatakse Suur-Ameerikasse ja Toompuiestee suund Tõnismäele. Estonia puiestee liiklus suunatakse Pärnu maanteele ning Pärnu maanteelt Vabaduse väljakule pöörata ei saa.

Vaata paavst Franciscuse visiidi kohta lähemalt siit

Allikas: PPA

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.