Teisipäev, 5. märts 2024
Sügisesel koolivaheajal toimub Balti jaamast Tondini “porgandidieet”: ajutiselt rongid seal ei sõida. Segaduse kompenseerimiseks saab trammi ja bussiga Tondile tasuta sõita.

Tondi raudteealuse läbisõidu ehitustööde tõttu katkeb sügisesel koolivaheajal, 21.-29. oktoobrini ajutiselt rongiliiklus Balti jaama ja Tondi vahelisel lõigul.

Sel perioodil rajatakse viadukti konstruktsioonid ning kontrollitakse selle vastupidavust. Nende tööde ajal pakub Tallinn Tondile viivatel ühistranspordiliinidel – trammid nr 3, 4 ja 6 ning buss nr 23 – kõigile reisijatele tasuta sõiduõigust. Tasuta sõiduõigus hõlmab ka mittetallinnlasi. Tondilt edasi liiguvad rongid tavapäraselt.

Täpsemat teavet sõiduplaanide, liinide liikumisteede ja peatuste kohta leiab aadressilt transport.tallinn.ee.

Tondi viadukti ehtistööd kestavad 2024. aasta lõpuni. Raudtee ületamise ohutuse tagamiseks ehitatakse rekonstrueerimistööde käigus ümber Tondi tänava raudteeülesõit – varasema ülesõidu asemel rajatakse uus raudteealune läbisõit, ehitatakse uued ja ohutumad jalgteed, rajatakse uued kaldteed ja trepid parema ligipääsu tagamiseks raudtee platvormile.

Ehitustööde käigus muutub aga kogu linnaruum. Nii uuendatakse Tondi tänavat umbes 300 meetri ulatuses ja uuenduse saab ka Kotka tänava Tondi ja Tedre vaheline lõik.

Lisaks kaasajastatakse olemasolevaid ja ehitatakse uusi maa-aluseid tehnovõrke, rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus.

Tondi ülesõidu ehitustöid teostab Leonhard Weiss OÜ ning tööde kogumaksumuseks on veidi üle 8,8 miljoni euro koos käibemaksuga.

Kaanepilt: Elroni pressiruum

KOMMENTEERI SIIN