Neljapäev, 30. november 2023
Mis juhtub, kui kaks suurt Ameerika Ühendriikide firmat tegelevad sama valdkonnaga ning näevad üksteises konkurenti? Loomulikult hakatakse hagema!

Teslat teab vast iga lugemisvõimeline inimene, kuid olemas on ka Nikola nime kandev firma, mis tegeleb heitmevabade sõidukite, näiteks vesinikveokite arendusega. Kui Tesla esitles 2017. aasta lõpus oma veoauto Semi ideeversiooni, nägi Nikola seal patendivargust ning andis Tesla 2018. aasta alguses kohtusse. Nikola vs. Tesla – päris lööv.

Nimelt oli Nikola hinnangul kogu Tesla veoki ninamik (eraldi välja tooduna tuuleklaas, aerodünaamiline kuju, eesmised rattakoopad ja ukse asukoht) maha viksitud Nikola One prototüübilt. Hagis küsiti Teslalt kaks miljardit USA dollarit.

Nii suure summa põhjuseks öeldi olevat klientide eksitamine, mis müügi Tesla poole suunas. Lisaks väitsid Nikola advokaadid, et igasugune mainekahju ja Tesla Semiga seonduvad probleemid kahjustavad seega ka Nikola brändikuvandit.

Möödunud aasta oktoobris ähvardas kohtuasja lõpetamine, sest Nikola ei vastanud enam kohtu päringutele. Nüüd aga on Nikola ise süüdistused ja hagi tagasi võtnud ja oma vastusüüdistused (sealhulgas väite, et Nikola One disain viksiti maha ühelt Rimaci disainerilt) on tagasi võtnud ka Tesla.

Nikola pole ise patust puhas – firmat ja selle tegevjuhti Trevor Miltonit on korduvalt süüdistatud katteta lubaduste andmises ja õhu müümises ning alles detsembris pidi Nikola maksma 125 miljonit dollarit investorite petmise ja eksitamise eest.

Tuletame veelkord meelde, et Nikola on seesama firma, mille vesiniku jõul sõitev veok osutus hoopis mäest alla veer… tähendab, gravitatsiooni jõul sõitvaks.

Fotod: Nikola, Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.