Reede, 24. märts 2023
Neljapäeva, 28. märtsi õhtul korraldab Munitsipaalpolitsei Tallinnas laiendatud jõududega reidi, et võtta vahele võimalikult palju haljasaladel parkijaid. Hoolimatud saavad trahvi ja pannakse avalikku häbiposti Facebooki lehel.

“Haljasaladel parkijaid on lubamatult palju ja lubamatult palju on seeläbi tekitatud korvamatut kahju haljastusele,” räägib Mupo juhataja Aivar Toompere.

“Pärast lume sulamist on pinnas pehme ja autod tekitavad sinna oma raskusega rööpaid ja mudamülkaid. Ratastega kantakse aga muda tänavatele, kus see ära kuivab ja tuulega ringi lendab. Inimesed hingavad seda sisse ja kiruvad linnavõimu,“ lisab ta.

Toompere sõnul kavatsetakse homse reidiga minna kõikidesse linnaosadesse ja just nimelt pärast tööpäeva, mil inimesed on koju jõudnud ning oma sõidukid ära parkinud.

Kontrollkäik kestab kolm tundi ja tulemused leiavad kajastust Mupo Facebooki lehel, kuhu tänase päeva seisuga on juba üles laaditud eilsed valesti pargitud autod.

“Nende omanikud on oma karistuse klaasipuhastaja vahel ka kätte saanud. Homme lisame tänase päeva tulemused ja reedel neljapäevaõhtuse reidi omad. Loodame, et see veidigi distsiplineerib praegu hoo sisse saanud haljasalade kahjustajaid. Haljasalale ei pargita. Punkt!” on Toompere konkreetne.

Loe siit, kuidas haljasala ära tunda. Ja mine silmaarstile kui ütled, et ei näe, kus see on.

Tallinna haljasaladel valesti parkinute pildid on üleval Facebooki lehel

Kaanepilt pärineb Mupo albumist

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.