Toornafta hind maailmaturul on langenud ning see on võimaldanud ka kütusemüüjatel jaehindu langetada.

Eelmisel nädalal langetati kütusehindasid 9-10 senti liitrilt. Täna, 14. märtsi hommikul langetas Circle K kütusehindu 5 s/l – nii mootoribensiin 95 Miles kui diislikütus D Miles maksavad nüüd 1,899 eurot liitri kohta. Sarnased on hinnad ka Neste, Alexela, Olerexi ja Terminal Oili postidel.

„Toornafta maailmaturu hinnad on langusesse pööranud, mis võimaldab ka jaemüüjatel hindu alandada. Kütuste hind langes täna kõikides Circle K Eesti teenindusjaamades 5 sendi võrra,“ sõnas Circle K AS mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi.

Kütusehindade jaemüügihindade määramisel lähtutakse nii mootorikütuste sisseostuhindadest, riiklikest maksudest kui kohalikust konkurentsist.

Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootoribensiine ega diislikütust, vaid ostab kõik mootoribensiinid ja diislikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest. Peamine kütusetarnija, Orleni rafineerimistehas Leedus kinnitas, et alustas toornafta sisseostu ettevõttelt Saudi Aramco.

Ka Neste võttis hiljuti vastu otsuse asendada Venemaa toornafta peamiselt teistest piirkondadest pärit toornaftaga ning mitte sõlmida esialgu uusi Venemaa päritolu naftatoodete tarnelepinguid.

Foto: Pixabay

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.