blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Vaata kaardilt, kuidas liigelda rongkäigu ajal ja kus on laulupeo lisaparklad3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Laupäeval, 6. juulil toimub laulu-ja tantsupeo pidulik rongkäik mis peatab terveks päevaks suurel osal Tallinna tuiksoontest liikluse. Ehkki soovitus on laulupeole autoga mitte minna, on neile, kes siiski peavad seda tegema, tekitatud paar lisaparklat. Vaata järele, kuidas käib liiklus ja kus saab parkida.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ rongkäigus marsib, musitseerib, laulab, tantsib, rõkkab ja rõõmleb laupäeval üle 47 000 osalise.

Rongkäik algab kell 13.00 ning liikumisteekonna pikkus on ligikaudu viis kilomeetrit. Rongkäigus osalejad kõnnivad marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – lauluväljak.

laulupeo rivistused

Laulupeo kolonnide rivistused 6. juulil

5. juulist kell 21.00 kuni 6. juulini kell 18.00 on parkimine keelatud rongkäigu kolonnide rivistumise alal kuni rongkäigu viimaste osalejate lahkumiseni Tõnismäe, Hariduse, Wismari (Toompuiestee-Toompea tn lõik), Roosikrantsi (Kaarli pst-Roosikrantsi 15 lõik) tänavatel. Samaks perioodiks muudetakse Toompuiesteelt Toompeale pääsemiseks Falgi tee kahesuunaliseks.

6. juulil kell 09.00 kuni 18.00 on liiklus suletud rongkäigu kolonnide rivistumise alal: Vabaduse väljak, Kaarli, Roosikrantsi (Kaarli pst-Roosikrantsi 15 lõik), Hariduse, Tõnismäe, Toompea (Kaarli pst-Falgi tee lõik), Wismari (Toompea-Toompuiestee lõik), Toompuiestee (Wismari-Endla lõik), Luise (Toompuiestee-Koidu lõik), Koidu (Luise-Endla lõik), Endla (Suur-Ameerika-Tõnismäe lõik), Pärnu mnt (Liivalaia-Viru väljaku vaheline lõik). Erandkorras on avatud sissesõit Suur-Ameerika tn-lt Lõkke tn-le, seoses Endla tn poolt Lõkke tn-le sissesõidu sulgemisega kolonnide rivistuse ajal.

rongkaik

Rongkäigu liikumine läbi linna 6. juulil

6. juulil kell 11.00 (liinibussid alates 12.00) kuni 18.00 on kogu avalik liiklus seoses rongkäiguga suletud marsruudil Vabaduse väljak – Viru väljak – Narva mnt – Pirita tee – Vana-Pirita tee ja seda kuni Lauluväljaku mereväravateni.

Trolliliiklus Mustamäelt toimub tagasipöördeks vaid kuni Koidu tn-ni. Liinibussid suunatakse sellel ajal Pärnu maanteelt Estonia puiesteele ning Estonia pst-lt Teatri väljaku ja Lembitu tn kaudu Liivalaia tänavale.

Pealtvaatajad rongkäigu ajal

Korraldajad paluvad rongkäiku vaatama tulnud inimestel hoida peoliste liikumise koridor vabana ja austada nende ruumi: paljud osalejad tantsivad, musitseerivad, kannavad silte ja lippe jm.

Mõistlik on mitte koguneda troppidesse vaid hajutada pealtvaatajate rivi kogu rongkäigu ulatuses. Trass on pea viis kilomeetrit pikk ning enam-vähem kõikjalt on rongkäik kenasti ka jälgitav.

Mida ühtlasemalt pealtvaatajad paiknevad, seda parem on rongkäiku jälgida ja turvalisem ka rongkäigul liikuda.

Soovitav on kasutada vaatlemiseks kõnniteid. Kuna rongkäik siseneb lauluväljakule Mere väravatest, tuleb rongkäigu sisenemise ajal pealtvaatajatel kasutada peoalale sisenemiseks Oru ja Lasnamäe väravaid.

Rongkäigu lõppedes avaneb ka Mere värav ning nii laupäevaõhtusele kui ka pühapäevasele kontserdile minejad saavad seda kasutada.

Ajutised parkimisalad Lasnamäel

Laulupeolistele on Lasnamäe paeveerele, kahele poole Narva maanteed, loodud ajutised parkimisalad. Alad on tähistatud.(Vaata kaarti!)

parklad

Ajutised parklad Laulupeo ajal

Kuna lauluväljaku ümbrus on läbi teinud põhjalikud renoveerimistööd ning saanud ka värske haljastuse, siis palume sõidukite parkimisel kindlasti järgida kehtestatud liikluskorraldust ja parkimisele kehtestatud nõudeid.

Mupole on seatud kohustuseks suhtuda valesti parkijatesse karmilt ja seekord ei saa korrakaitsjad piirduda vaid hoiatustega.

Kõige mõistlikum on (vähemalt tallinlaste jaoks) laulupeole minnes auto koju jätta, kaugemalt tulijatel parkida see linnaserva ning liikuda edasi ühistranspordiga või taksoga.

See ummik, mis peo lõppedes Lasnamäe ja Pirita ummistab, võtab nõrganärvilisematel nutu lahti. Pole mõtet ilusat elamust nõmeda trügimisega lõpetada.

Kaanepilt: Ylle Tampere, tantsupidu 2019. Allikas: Mupo, Laulupeo liiklusinfo

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com