B-klassi maasturilaadsete seas kindlasti üks silmapaistvamaid
Stonic saab esiveo, väikesed turboajamid ja käsikasti
7 aastat või 150 000 km garantiid lubab muretut sõitu
Hind pole teada, jõuab müügile tänavu sügisel

B-klassi linnamaasturite segmendis toimuvat võib nimetada piltlikult plahvatuseks. Pea iga kuu tuleb mõni tootja välja oma kompaktmaasturi või krossoveriga. Kia on seni mängu rahulikult jälginud, ent nüüd on aeg öelda otsustav sõna. 20.juunil esitleti Amsterdamis pilkupüüdvat linnamaasturit Kia Stonic. Accelerista oli sündmusel kohal.

Kia Stonic on mõni aeg tagasi esitletud Hyundai Kona sõsarmudel, ent sellest kraadi võrra enesekindlam ja sportlikum. Stonic ei püüa ahvatleda üksnes noori, tema sõnum on väljapeetum, eatum ent paradoksaalsel kombel seda metsikum. Sportlik ja intuitiivne sõiduk sobib ideaalselt linnatingimustesse ning nädalavahetusel seiklemiseks.

KIA VASTUS ON: “JAH” JA “JAH”

Stonic astub Kia mudelirivis Nirost sammukese allapoole, olles samal ajal äsja esitletud Rio superkompaktist siiski suurem ja kõrgem. Tarbijad nõuavad kõrgemaid ja laiemaid autosid, ja Kia vastab neile jaatavalt.

Kogu Euroopas müüakse aastas rohkem kui miljon kompaktmaasturit, kolme aasta pärast on see number vähemalt kahekordistunud – seda ütlevad analüütikud. Võrdluseks, ükski teine mudelitüüp ei ole samasuguse kasvuprognoosiga. Ei ole kunagi olnudki.

Paljud nendest, kes praegu sõidavad väikeste mahtuniversaalidega või ka pisut suuremate pereautodega, on esimesel võimalusel valmis Stonicu-mõõdus auto ostu kaaluma.

Eks palju paneb paika ka hind ja kasutuskulud. Niisiis, ootused on kõrged. Ja nagu kinnitab Amsterdami esitlus, Kia suudab neile ootustele anda positiivse vastuse.

B SEGMENT LÄHEB C-ST MÖÖDA

Kia Motors Europe tegevjuht Michael Cole kommenteeris: „Mahu poolest peaks B-linnamaasturi turg C-linnamaasturi omast 2020. aastaks mööduma. Selleks ajaks peaks rohkem kui üks kümnest Euroopas müüdud uuest autost olema just Stonicu segmendist.“

B-linnamaasturi segment ahvatleb väga erinevaid ostjaid – 21 protsenti klientidest vahetab oma väikeauto selle vastu, samas 15 protsenti klientidest asendab sellega oma suurt pereautot. Stonicusugused autod pakuvad huvi ka neile, kes soovivad midagi oma väikese mahtuniversaali asemele.

„Kia Stonicust saab selles kiirestikasvavas klassis üks mõjukamaid autosid, kuna sel on Kia unikaalne garantii ja tootja usaldusväärsuse, kvaliteedi ja kaasaegsuse maine. Segmendi kasvades näib Stonic olevat valmis saama üheks meie müügihitiks.“

EUROOPALIKU DISAINIGA JA ISIKUPÄRASTATAV

Kia uusim B-segmendi krossover on nii seest kui väljast kõige isikupärastatavam Kia üldse, ning sel on tõeliselt euroopalik disainijoon. Tänu Kia signatuurelementidele nagu tiigrinina-iluvõre ning teravad horisonaalsed jooned, mis sulanduvad pehemema vormiga, on Stonic linnapildis edaspidi kergelt ära tuntav.

Isikupärastamine on paljudele B-linnamaasturi segmendi klientidele oluline ja Stonicu Targa-stiilis katus võimaldab ostjatel valida kahevärviline viimistlus, mis on inspireeritud 2013. aasta Kia Provo ideeauto disainist. Valida on kuni 20 kahevärvilist kombinatsiooni, ning katuse jaoks sisaldab valik viit eristuvat värvi.

This slideshow requires JavaScript.

KERGED JA VÄIKESED TURBOMOOTORID

Stonic saab peale valiku kergekaalulisi, väikesemahulisi, turbolaadimisega bensiini- ja diiselmootoreid koos manuaalkäigukastiga – säästlikkuse ja juhi kaasamise huvides.

Ostjatel on valida Kia kergekaalulise 1-liitrise 120 hj võimsusega T-GDI (turbolaadimisega bensiini otsesissepritsega, turbocharged gasoline direct injection) mootori või 1,25- ja 1,4-liitrise vabalthingava MPI (mitmepunkti-sissepritse, multi-point injection) mootori vahel. Valikurivi lõpetab säästlik 1,6-liitrine diiselmootor, mille emissiooninäitaja on jõuallikate seast väikseim.

Auto Euroopas seadistatud rool ja vedrustus on loodud pakkuma põnevat sõitu ja juhi tegevusele kiirelt reageerima, jäädes samas stabiilseks.

Autole on standardina paigaldatud elektrooniline stabiilsuskontroll (ESC) ja sõidustabiilsuse juhtsüsteem (VSM), mis kindlustavad, et sõit esiveolise Stonicuga jääks kõikides tingimustes nauditavaks ja kindlaks. VSM-i erifunktsioonide seas on pidurdusel vektorjuhtimine, sirgeltsõidul stabiilsust säilitav süsteem ja kurvipidurduse juhtimine.

MUGAV JA TURVALINE REISIJATERUUM

Kompaktsete välismõõtmetega Stonicu nutikas sõitjateruumi paigutus loob kõikidele reisijatele maksimaalselt ruumi. Auto pakub klassis eesrindlikku õlaruumi ning heldelt jala- ja pearuumi. Äärmiselt mitmekülgne 352-liitrine (VDA) pagasiruum kasvab või kahaneb kaheastmelise põranda abil vastavalt soovitule.

Stonicu reisijateruumi südameks on tehnoloogia ja ergonoomika, mis omanikule pakub sama palju isikupärastamisvõimalusi nagu auto erksavärviliste värvipakettidega väliskülgki.

Ühe nutikaima autona oma klassis pakub see tervet rida uusi meelelahutustehnoloogiaid, mis on suurendama turvalisust, mugavust ja käepärasust. Auto standardvarustuses olevad Apple CarPlay™ ja Android Auto™ toovad nutitelefoni funktsionaalsuse sujuvalt teabe- ja meelelahutussüsteemi puuteekraanile.

Sarnaselt teistele Kia mudelitele on ka sellel saadaval lai valik mugavusse ja käepärasusse panustavat tehnoloogiat, sealhulgas soojendusega esiistmed, automaatne püsikiirushoidja ja võtmevaba sisenemine.

ROHKEM KUI POOLE MATERJALIDEST MOODUSTAB KÕRGTUGEV TERAS

Kia Stonic on loodud tugevale, turvalisele ja kergele platvormile ja kerele, kasutatud materjalidest moodustab 51 protsenti täiustatud kõrgtugev teras (AHSS). Kere tagab kindla sõidu, reisijate mugavuse ja toimetuleku igasugustes oludes.

Ostjad saavad aktiivse turvalisuse täiendamiseks valida Kia DRiVE WISE juhiabisüsteemide (Advanced Driver Assistance Systems, ADAS) seast. Nende tehnoloogiate seas on äkkpidurdussüsteem (AEB)* koos jalakäijatuvastuse ja laupkokkupõrke abiga (FCA), pimenurgatuvastus (BSD) koos tagant ristisuunas läheneva sõiduki hoiatusfunktsiooni (RCTA) ja sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteemiga (LDWS).

Uue kaamerasüsteemi abil pakub Stonic kaugtulede automaatlülitust (HBA) ja tähelepanuhoiatust (DAW) juhile. Autol on 7-aastat või kuni 150 000 km garantii. Müügile ootab Euroopa Kia Stonic krossoverit 2017. aasta kolmandas kvartalis.

Allikas: Kia. Pildid: Kia, Andres Kruus

Jaga

Alguses oli Honda. Accord ja sinine. Siis tuli punane Honda Prelude. Vahepeal tubli Nissan Almera ja nüüd on siis kaks Subaru Outbacki. Lõpuks kutsus Ylle kampa :)

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.