Kaks tehtud, kaks minna ehk mida räägib politseiinfo nende pühade kohta?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pühade eel avaldatud ülevaatelugu jaaniaegsetest purjutajatest pälvis ootamatult valuliku ja vihase vastukaja. Võib-olla oligi see näpuviibutus asjatu? Vaatame, mis seisus tänavu oleme: kaks päeva pühitsetud, kaks veel minna ja politseiinfo kõneleb enda eest.

Reedel, 21. juunil tabati roolist 11 alkoholi tarvitanud mootorsõiduki juhti. Laupäeval, 22. juunil võttis politsei roolist 2 narko- ja 37 alkoholi tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

12. mai rekord, mil vahele jäi 82 alkoholiga patustanud sõidukijuhti, püsib. Esialgu, sest tõsisemad peopäevad on alles ees.

Reedel juhtus Eestis 2 ja sai viga 2, laupäeval 12 rasket liiklusõnnetust, kus sai viga koguni 16 inimest. Kahes liiklusõnnetuses oli osaline joobes juht.

Laupäeva hommikul leidis üks säärane aset Tallinnas Mustamäel, kus joobes ja juhiloata 28-aastane mees Chrysleriga BMW tsiklile otsa sõitis ja selle juhi pühadeks haiglavoodisse lähetas.

Samal päeval kella 11.30 ajal toimus liiklusõnnetus Tartus Era tn 2 juures, kus alkoholijoobes 21-aastane mees kukkus jalgrattaga. Kiirabi andis jalgratturile kohapeal esmaabi.

Natuke kummaline nii kirjutada, aga tuleb rõõmu tunda, et oleme siiamaani enam-vähem hakkama saanud! Plekimõlkimisi, mopeediga pusarasse panemisi, jalgrattaga vastu seina sõitmisi ja isegi ATV-de kokkupõrkeid on ette tulnud, aga õnneks on need lõppenud vaid vigastustega ning kõik pühalised on elus.

Suurem pidu aga alles algab. Täna peetakse kõikjal üle Eesti suuri ja väiksemaid jaanipidusid, ilm on ilus, soe ja teedel liigub palju inimesi.

Homme kestab paljude jaoks järelpidu, mille käigus võetakse võib-olla ette sõit poodi. Tasub olla tuhatkord tähelepanelik, vältida n-ö tipptunde liikluses ja kindlasti hoida nii iseendal kui oma lähedastel pilku peal.

Eelmistel aastatel on läinud nii

PPA kogutud statistika põhjal toimub igal aastal ajavahemikul 20. juunist 25. juunini paarkümmend ja rohkem liiklusõnnetust.

Kahjuks on igal aastal liikluses sel ajal ka inimesi hukkunud. Joobes juhid põhjustavad õnnetustest pea poole. Liiklusõnnetuste arv aga on aastatega järjest tõusnud.

Statistikat analüüsides tuleb arvestada asjaolu, et igal aastal on jaanipühad eri pikkusega: tänavu saame ühe päeva lisaks nädalavahetusele, järgmisel juba kaks.

2015 2016 2017 2018
Liiklusõnnetused 23 31 24 28
Neis hukkus 0 1 1 2
Sai vigastada 29 37 26 31
Liiklusõnnetusi alko- või narkojoobes juhi süül 8 11 15 13
Neis hukkus 0 1 0 0
Sai vigastada 4 6 8 10
Joobes juhte 263 202 196 287
Sh kriminaalses joobes 66 69 69 67
Sh narkojoobes 1 2 7 3

.

Veel kaks päeva minna

Täna on Võidupüha ja jaanilaupäev ning homme jaanipäev. Korrakaitsjate kogemus näitab, et just neil päevil kipub asi lappama: eelmisel aastal võeti jaanipäeval roolist 100 joobes juhti. Kui prooviks tänavu heaga!?

Jaanipühade ajal on ka maanteedel tavapärasemast rohkem patrulle liiklust rahustamas. Eelkõige panustavad politseinikud pühade ajal oma tegevustes kiiruseületajate ja joobes juhtide liiklusest kõrvaldamisele.

„Rikkumiste korral on suhtumine range, kuid kaine ja mõistlik peab autojuht olema mitte politsei rõõmuks, vaid enda ja kõigi teiste turvalisuse pärast,” tuletab meelde PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Kuidas jaanipäev muretult üle elada, loe uuesti siit.

Allikas: PPA

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.