Mitmed suured Jaapani autotootjad avaldavad nädala jooksul oma kasumiprognoosid käesolevaks aastaks. Hoolimata materjalide hinnatõusust ja tarneahelate häiretest oodatakse kõigilt suuremaid kasumeid.

Turg hoiab kasumiprognoosidel pingsalt silma peal – kuidas mõjutavad kasvanud tootmishinnad ja kiibikriisist tingitud tarneraskused muuhulgas maailma suurima autotootja Toyota prognoose? Refinitivi poolt juhtivate analüütikute seas läbi viidud uuringu andmetel ennustatakse kõigest hoolimata suuremaid kasumeid.

Toyota sõnutsi oli lõppenud aasta viimase kolme seas esimene, mil kasvas nii tootmine kui müük. Nõudlus uute autode järele on olnud tugev, samas on Toyota sarnaselt teistele tootjatele ka oma hindu tõstnud. Samuti on nõrgenenud Jaapani jeeni kurss.

Selle tulemusena ennustavad analüütikud, et Toyota tõstab oma kasumiprognoosi 11% võrra 24,4 miljardi euro peale. Honda puhul ennustatakse 13% kasumihüpet 6,9 miljardi euro juurde, Nissanil lausa 50% kasvu 2,3 miljardi euro peale.

Toyota teatab oma prognoosid kolmapäeval, Nissan neljapäeval ja Honda reedel.

Foto: Toyota

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.