Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ning tööstuse suundumuste üle.

Alustame seekord jälle kütusehindadest – ja peatume ka põhjusel, miks Pärnu võib saada “turistimagnetiks”. Lätlased aga kaotavad kuni 2023. aastani biokütuse segamise nõude; räägime jälle numbrimärgi- ja äpipõhisest tankimisest – Indrekul on vahepeal olnud ka paar negatiivset kogemust.

Transpordiamet vaatas üle oma plaanitud peakaamerakohustuse ja loobus sellest; Eestis toimus Euroopa esimene isejuhtiva ja mehitamata sõidukiga pakivedu; eelmisel nädalavahetusel toimus korraga mitu ägedat autoüritust.

Uutest autodest ja ideeautodest ka: Ferrari õrritab Purosangue’i mootorivalikuga; VW taaselustab kaubamärgi Harvester Scout, et konkureerida Tesla, Riviani ja Fordi elektripikappidega; Nikola tuleb välja järjekordse veokiga, mis võib isegi seekord toimida, sest tegu on laias laastus Ivecoga; Venemaal aga tõttab kohalikku autotööstust päästma Moskvitš!

Nädala proovisõiduauto on ehtameerikalik hiiglane Ford Explorer. Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat.

Foto: Indrek Jakobson

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.