Erakordne olukord autoturul on hüppeliselt kasvatanud kasutatud autode müügihindasid, mistõttu on põhjust rõõmustamiseks kõigil, kes soovivad oma sõidukit müüa või vahetada. Miks eelistatakse üha enam müüa autot esinduse kaudu, selgitab Elke Mustamäe kasutatud autode müügiosakonna juht Henrik Henk.

Elke Mustamäe kasutatud autode müügiosakonna juhi Henrik Henki sõnul on kasutatud autode hinnatõus tingitud peaasjalikult uute autode puudusest ning ka tarbijate suurenenud maksevõimest. Senisest enam soovitakse kasutatud sõidukeid müüa auto esindustesse, sest tagasiostupakkumised on täna juba turu hindadega võrreldavad.

„Üldiselt arvatakse, et ise sõiduki müümisel saab rohkem raha kui esindusse müüki andmisel. Vahel võib see ka nii olla, kuid sel juhul on puudu kaks olulist tegurit – need on enda aeg ning esinduse kahepoolne garantii, mis on jällegi ostuhuvilisele väga oluline kriteerium sõiduki ostmisel,“ selgitas Henk.

Ta lisas, et kui autot ise müüa, peab arvestama ka auto näitamisele kuluva ajaga. Mõnikord peab müüja käima oma autot kümme korda mõnes bensiinijaamas või kaubanduskeskuse parklas näitamas, enne kui sobiva ostja leiab.

„Samuti räägitakse meedias tihti pettur-automüüjatest ning see tingib ka mõningase usaldamatuse eraisikutest müüjate vastu. Auto müümisel esindusse kehtib aga mõlemapoolne garantii – ostja saab garantii, et autol pole varjatud puuduseid ning müüa saab kindlustunde, et tema vastu hiljem avastatud vigade tõttu kahjunõuet ei esitata, “ tõi Henk välja.

Ta lisas, et oma autot müües tuleks arvestada ka sellega, et paljud ostjad soovivad oma ostu finantseerida liisingu abil, mis tekitab eraisikust müüjale lisastressi hindamisakti tegemise või ka kahenädalase maksetähtaja näol.

„Kliendid, kes on otsustanud oma auto esindusse müüa, hindavadki eelkõige selle protsessi lihtsust ja turvalisust. Esindus aitab lõpetada olemasoleva liisingu, tasub finantseerijale jääkväärtuse ja ka müüja saab kokkulepitud summa kohe kätte. Autovahetuse protsessi puhul saab eelmisest autost tekkivat summat kasutada kohe uue auto sissemakseks – nii jäävad ära tülikad rahaülekanded,“ selgitas Elke kasutatud autode müügiosakonna juht.

„Praegust erakordset olukorda autoturul arvestades on ka esinduste poolt tehtud auto ostupakkumised turu hindadega võrreldes adekvaatsed. Nõudlus kasutatud autode vastu on suur ning inimesed on üha enam nõus soetama ka oma tavapärasest margieelistusest teistsuguseid sõidukeid,“ sõnas Henk.

Ta nentis, et esindusse müümine on autovahetuse puhul turvaline, sest olemasoleva autoga saab edasi sõita kuni uue saabumiseni.

„Auto müüja peaks esmalt vaatama, mis on liisinguauto puhul sõiduki jääkväärtus, sest see kandub edasi uue auto sissemakseks. Lisaks peaks autoga hindamisele tulles olema sõiduk ka korralikult puhastatud, et saaks tuvastada võimalikud kriimud või muud kere kahjustused. Auto põhjalikum tehniline kontroll järgneb sellele niikuinii,“ selgitas Henk.

„Meie kogemusest on näha, et enim hinnatakse just tehasegarantiiga ja esinduse poolt kontrollitud kasutatud sõidukeid. Eelistatuimaks ostmise viisiks on ja jääb liising, mida on samuti oluliselt lihtsam teha just esinduse kaudu. Lisaks on liisingutingimused ostjale soodsamad, kui müüjaks on ametlik esindus,“ sõnas Elke Mustamäe kasutatud autode müügiosakonna juht.

Foto: Elke Mustamäe

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.