Reede, 23. veebruar 2024
Kahekordne Vormel 1 maailmameister Fernando Alonso istub jaanuarikuus toimuval Dakari rallil Toyota Gazoo Racingu võistlusauto Hiluxi rooli. Alonso kaardilugejaks on Marc Coma, viiekordne Dakari rally võitja krossimootorratastel.
Marc Coma ja Fernando Alonso

Fernando Alonso tunnistas, et tegemist on tema jaoks kõige raskema väljakutsega kogu senise karjääri jooksul. Pärast Vormel 1 on autospordimaailm end avanud uutest vaatenurkadest ja uute võimalustena.

Kõige karmim neist kõigist ongi Dakar, mis võimaldab maksimaalselt proovile panna nii juhi kui auto võimekust.

Fernando Alonsot on nähtud Hiluxit testimas alates tänavu kevadest. Oktoobri algul peetud Maroko rallil pidi ta aga kolmandal kiiruskatsel katkestama Hiluxi purunenud esivedrustuse tõttu.

Dakari ralli toimub 2020. aastal esmakordselt Saudi-Araabias, 12-päevase maratonvõidusõidu start antakse 5. jaanuaril.

Eesti autospordihuvilised teavad Toyota Gazoo Racingut peamiselt Ott Tänaku ja WRC kaudu. Vähem teatakse seda, et TGR on osalenud Dakari rallil alates aastast 2012.

Tehasemeeskonda kuuluvad Nasser Al-Attiyah ja kaardilugeja Mathieu Baumel; Giniel de Villiers ja Alex Haro; Bernhard Ten Brinke ja Tom Colsoul; ning nüüdsest ka Fernando Alonso ja Marc Coma.

Toyota meeskondade võistlusautoks on uusima mudelipõlvkonna 5-liitrise V8 mootoriga nelikveoline Hilux, mida toodetakse Lõuna-Aafrikas.

2020 Dakar Rally peetakse esmakordselt Saudi Araabias 5.- 17. jaanuarini, läbides Rub’ al Khali, see 650 000 km² liivakõrb on maailma suurimaid.

Loe lisa siit

blank

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN