blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

FCA võibki PSA-ga ühineda: ametlik teade peaks tulema 31. oktoobril

30. oktoobri õhtupoolikul kirjutas ajaleht Wall Street Journal, et Prantsuse autogigant PSA Grupp ja Fiat Chrysler on tõenäoliselt leppinud ühinemises kokku. Tehingu tulemusena sünniks maailma suuruselt neljas autotootja.

Itaalia-ameerika autotootja Fiat Chrysler (FCA) ja PSA Grupp on väljaande Wall Street Journal andmetel juba jõudnud kokkuleppele kahe firma ühendamises.

Ametlik teadaanne selle kohta peaks tulema neljapäeval, 31. oktoobril, s-o täna. PSA juhatus on ühinemise heaks kiitnud, eilse seisuga oli puudu on veel FCA nõukogu heakskiitev otsus.

PSA Gruppi kuuluvad Peugeot, Citroen, Opel ja noobelbrändiks pürgiv DS. Fiat Chrysleri all on lisaks Fiatile ja Chryslerile Jeep, Dodge, Abarth, Alfa-Romeo, Lancia, RAM, Maserati, Mopar, SRT.

Ühinemisel tekib 48,4 mlrd dollari väärtusega maailma suuruselt neljas autogigant, mille nõukogu esimeheks saab tõenäiliselt FCA praegune eesistuja John Elkann. PSA  tegevjuht Carlos Tavares aga peaks jätkama uue grupi tegevjuhina.

ACCELERISTA KOMM  FCA on aastaid püüdnud leida kosilast, alles mõni kuu tagasi ebaõnnestus tehing Renault’ga.

Vajadus kellegagi ühiselt kulusid (ja loodetavalt tulusid) jagada kõlab tänapäeval pea möödapääsmatuna. PSA on FCA-le ilmselt üks parim võimalik valik. Ootame ära ametliku teadaande ja jälgime huviga, mis saab edasi.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com