Reede, 22. september 2023
1. aprillil 2022 tutvustasid Toyota ja Lexus oma klientidele uudset garantiiteenust nimega Toyota Relax ja Lexus Relax. Garantii pakub oma kaubamärkide autoomanikele täielikku meelerahu kuni sõiduki 10-aastaseks saamiseni või kuni 185 000 km läbisõidu täitumiseni.

Praktikas annab uus teenus klientidele laiaulatusliku garantii pärast autotootja poolse garantii lõppemist. Relax garantii hakkab kehtima automaatselt, kui sõidukit hooldatakse vastavalt tootja hooldusprogrammile Toyota/Lexuse poolt volitatud töökojas, ja seda igas Balti riigis.

Turul on olnud ja on endiselt mitmeid teeninduspakkumisi, mille puhul on kliendil võimalus lisatasu eest osta tähtajaline pikendatud garantii. Selliste pakkumiste ulatus ja maksumus on olnud ebaühtlane ning sellest tulenevalt ka mitte nii kliendisõbralik. “Meie Toyotas ja Lexuses usume, et kõik autojuhid võiksid tunda meelerahu ja seda ilma lisatasuta,” ütles Toyota Baltic AS-i toodete ja teenuste juht Oleg Fomin.

Uus Toyota Relax & Lexus Relax garantii aktiveerub automaatselt pärast igat korralist hooldust Toyota/Lexuse poolt volitatud töökojas ning hakkab kehtima, kui tootjapoolne garantii on lõppenud. Garantii kehtib kuni järgmise korralise hoolduseni vastavalt tootja programmile. Nagu ka toote nimetus viitab, tagab see autoomanikele meelerahu ka pärast tootjagarantii lõppemist. Uue garantii ainulaadseim omadus on see, et garantii on kliendile täiesti tasuta ja selle tagab Toyota Motor Europe NV/SA. See tähendab, et tegu on üleeuroopalise teenusega, mida on rakendatud juba mitmes EL-i riigis ja mis hakkab järk-järgult katma kogu EL-i.

Sellest tulenevalt kehtib garantii kõikidele Toyota ja Lexuse mudelitele, millel on tootjapoolne EL-i tüübikinnitus, olenemata sellest, kas auto toodi algselt Balti riikidesse Toyota Baltic AS-i või kellegi teise, era- või juriidilise isiku poolt. Garantii puhul ei mängi rolli see, kus riigis on autot varem hooldatud. Siiski on oluline mõista, et kui sõidukit ei ole varem täielikult hooldatud volitatud Toyota/Lexuse töökojas või ei ole järgitud tootja soovitatud hooldusprogrammi, on volitatud töökojal õigus teha sõidukile täiendav tehnilist seisukorda hindav ülevaatus (mis on kinnitatud ja makstud kliendi poolt), et veenduda sõiduki seisukorra sobivuses Relax garantiile.

Relax garantii on mõeldud sõidukitele, mille vanus on alla 10 aasta ning mille läbisõit ei ole ületanud 185 000 km, mis tähendab praktikas seda, et kõik EL-i heakskiidetud Toyota ja Lexuse autod Baltikumis, mis vastavad vanuse-, hoolduse- ja läbisõidunõuetele, võivad saada Relax garantii.

“Relax garantii on selge märk usaldusest Toyota ja Lexuse sõidukite kvaliteedi, töökindluse ja vastupidavuse suhtes. Relax garantii kaasneb automaatselt iga sõidukiga. Seda ka omaniku vahetusel, mis tugevdab veelgi meie sõidukite edasimüügiväärtust,” nentis Fomin.

Amservi järelteeninduse juhi Ahti Aasala sõnul on uue Toyota Relax garantii loogika lihtne: “Tegemist on hooldusest sõltuva garantiipikendusega, mis võimaldab kliendil pikendada oma Toyota garantiid iga kord, kui ta laseb oma sõiduki hooldada Toyota volitatud remonditöökojas. Programm kehtib kõikidele autodele, mille vanus jääb alla 10 aasta ja läbisõit alla 185 000 km.”

Aasala lisas, et Toyota Relaxi ulatus on samaväärne seni kuni kaks aastat garantii pikendamist võimaldava tasulise Toyota Extracare’i garantii tingimustega, kuid erinevalt Extracare’ist on Toyota Relax klientidele tasuta. “Auto garantii pikeneb automaatselt järgmise ettenähtud korralise hoolduseni, mis enamikel juhtudel on üks aasta või 15 000 km läbisõitu. Kuid juhul, kui autot ei ole 12 kuu või 15 000 km läbisõidu jooksul Toyota volitatud edasimüüja juures hooldatud, hakkab garantii kehtima üks kuu pärast hooldust.”

Toyota hooldus

Amservi juhatuse liikme ja Toyota brändijuhi Margus Nõmmiku hinnangul annab uus, 10-aastane garantiipakett tänasetele Toyota omanikele ja Toyota ostu kaaluvatele inimestele senisest enam kindlustunnet. “Ikka kaalutakse autot valides ja soetades, et kui suured kulutused lisanduvad kaks, kolm või viis aastat pärast autoostu – millised võimalikud parandustööd lähevad garantii alla ning millised peab autoomanik omast taskust kinni maksma. Tänaste kütusehindade juures võib eeldada, et tarbija kaardistab kõiki kulutusi veelgi kriitilisemalt.”

“Toyota Relax võtab seda pinget kindlasti vähemaks ja annab autoomanikule kindlust juurde, et tema auto hoiab oma head hinda hiljem ka järelturul,” ütles Nõmmik. Ta lisas, et turul on mitmeid garantiitooteid, kus auto garantiiaega saab pikendada lisatasu eest, kuid Toyota Relax erineb selle poolest kõikidest teistest garantiitoodetest, kuna pakub ainult hoolduslojaalsuse eest 10-aastast garantiid.

Uus garantii pakub kaitset pea kõikidele elektri-, elektroonika- ja mehaanikaosadele ja katab täies ulatuses nii varuosade kui ka töö maksumuse. Siiski ei hõlma garantii kuluosasid (nt. piduriklotsid, rehvid, pirnid), hoolduse komponente ning kere ja salongi viimistlust ja mitteoriginaalosi ning autoabi teenust.

Samuti ei kata garantii hoolduse ajal esinevaid defekte juhul, kui auto eelnevat korralist hooldust pole margiesinduses teostatud või avastatud puudused on jäetud varasemalt kõrvaldamata. Toyota Relax on mõeldud tavasõiduautodele ning seepärast ei laiene ka eriotstarbel (nt rallisõit, taksoteenus, lühirent jt) kasutuses olevatele sõidukitele. Hübriid- või elektriauto aku kaitseks on Toyotal eraldi garantiitoode ja see ei kuulu Relax toote koosseisu.

Fotod: Toyota/Amserv

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.