Neljapäev, 30. november 2023
Alexela ja Go Hotel Shnelli rajasid uudse koostööprojektina Tallinnas Balti jaamas asuva hotelli juurde elektriautode laadimiskohad, mis on nii hotelli külastajate kui teiste pealinnas liiklejate käsutuses. Mugavusteenusena loodud laadimislahenduse halduse ning hoolduse eest vastutab energiaettevõte, autoomanik ei pea muretsema ei kaablite ega sobivate toiteotsikute pärast.

“Elektriautode soetamine on tõusutrendis kogu maailmas. Oma klientide parema ja keskkonnasõbralikuma teeninduse osana otsustasime rajada hotelli juurde ka elektriautode laadimispunktid ning seda koostöös energiaettevõtte Alexelaga,” ütles Go Hotel Shnelli juht Alver Pupart. “Keskkonnahoid ja mõistlik majandamine on meie ettevõtte üks aluspõhimõtteid, loodame, et mugav ja kaasaegne laadimisjaam julgustab veelgi enamaid inimesi siin peatuma.”

„Shnelli hotell sai endale kolm laadimiskohta, mida saavad kasutada nii hotelli külalised kui teekonnal liikuvad elektriautode omanikud, ehk tegu on avaliku laadimisvõimalusega Tallinna kesklinnas Balti jaamas, vanalinna äärel,“ rääkis Alexela elektromobiilsuse valdkonna juht ja juhatuse liige Alan Vaht.

Vaht märkis, et Alexela jaoks on Go Hotel Shnelli näol tegemist täiesti uudse koostööga, sest varasemalt ei olnud energiaettevõte hotellile laadijaid veel paigaldanud. Tallinnas Balti jaamas asuvas Go Hotel Shnellis on nüüdsest kolm elektriautode laadimiskohta võimsusega 22 kilovatti. Kaks neist on tüüp 2 spiraalkaablitega, mis tähendab, et kasutajal ei pea olema kaasas enda isiklikke kaableid. Teisalt puudub vajadus kaabli kokku kerimiseks laadimise lõpetamisel, sest spiraal kerib end ise kokku. Sellise lahendusega kaablid ei määrdu.

Üks kolmest Go Hotel Shnelli laadimiskohast on loodud ilma laadimiskaablita, mis annab võimaluse laadida elektriautot nendel hotelli külalistel, kelle sõidukile sobib tüüp 2 asemel tüüp 1 otsik. Hotelli külaline saab vastuvõtust endale laadimise käivitamiseks vastava laadimiskaardi, kuid teenus on ka avalikuks kasutamiseks kõigile soovijatele.

„Hotelli laadimiskaart sobib hästi välisturistidele, kes ei pea täiendavalt enda telefoni meie mobiilirakendust alla laadima ega sellesse kontot looma. Hotell laadijate haldusega end kurnama ei pea, sellega tegeleb energiaettevõte, kes tagab laadimisõiguste halduse, jälgib laadijate korrasolekut ning korraldab vajadusel täiendavate laadijate paigaldamise,“ rääkis Vaht. Lisaks hotelli laadimiskaartidele saab laadimiseks kasutada ka pangakaarti, skaneerides selleks oma telefoni kaameraga laadijal olevat QR-koodi või laadida Alexela mobiilirakendusega Laadija.

Alexela esindaja juhtis ka tähelepanu, et ehitusseadustiku järgi on kõikide mitteelamute korral, kus on 20 ja enam parkimiskohta, kohustus rajada vähemalt üks laadimiskoht hiljemalt 1. jaanuariks 2025. aastaks. „Ehitusseadustikus seatu lubab arvata, et õige pea näeme tormijooksu laadimiskohtade paigaldamisel,“ märkis Alan Vaht.

Foto: Ardo Kaljuvee

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.