Laupäev, 25. märts 2023
Neli eestlast võtsid kätte ja ehtisid Volkswagen Transporter T5 piduehtesse, et osaleda ja muidugi ka võita seitsmepäevane Amsterdam-Budapesti retroralli. Teiste seas läheb võitu koju tooma Siim Kala, meie müügijuht. Meeskonnal on hädasti meie toetust ja laike vaja!

Budapesti ralli (The Budapest Rally) on Amsterdamist, Brüsselist, Lyonist ja Pariisist algav ning maalilisi teid mööda läbi Euroopa kulgev retroralli, mille lõpp-punktiks on Budapest.

Teadaolevalt ainuke Eesti meeskond koosseisus Maili Aarend, Külli Kuusik, Siim Kala ning meeskonna juht Viljar Kuus asuvad 2006. aastast pärit T5-ga Eestist teele juba 10. juulil, et olla valmis stardiks Amsterdamist 13. juulil.

Neljast erinevast stardipunktist alustavad autod kohtuvad Strasbourgis, et sealt juba ühiselt jätkata teekonda Ungari pealinna.

Seitsme päeva jooksul läbi kuue riigi kulgev retrohõnguline võidusõit viib osalejad mitmetesse maalilistesse kohtadesse – näiteks kuulus Route 500 Saksamaal, Stelvio Pass, Como järv ja Veneetsia Itaalias, Plitvice Horvaartias, Balatoni järv Ungaris jpm.

Ralli lõpetab läbi Budapesti kulgev uhke ja värvikirev ralliautode paraad. Eestlaste jaoks kujuneb reis muidugi oluliselt pikemaks – koos mineku ja tulekuga läbitakse kokku tervelt 12 riiki.

Kuigi ettevalmistused ei ole kulgenud perfektselt ning vastavalt aasta alguses tehtud kavale oli tiimijuht Kuus siiski optimistlik:

“Mida lähemale stardile, seda tugevam ja ühtsem on meeskond. Kui tehnika peab vastu, lähme kindlat võitu võtma,” pakatab Viljar Kuus optimismist.

Budapesti rally peauhinnaks on neoonroheline nostalgiline sõiduauto Trabant. Et aga võita on tarvis lisaks distantsi läbimisele koguda punkte ka pilkupüüdva auto, meeskonna lipu, riietuse jne eest. Olulise punktilisa annab ka 1000 liikmeline Facebooki jälgiaskond.

Kliki siia ja aita Eesti tiimil kokku saada vajalikud 1000 meeldimist ning saa osa omade teekonnast Budapesti!

Eesti meeskonna Facebooki lehekülg

Pildid: meeskond

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.