Esmaspäev, 5. detsember 2022
Bosch on nii laia haardega tehnoloogiafirma, et nende toodangut leiab kõikjalt – autodes alates süüteküünaldest kuni ABS-i ja veojõukontrollimooduliteni välja.

Seega pole üllatus, et nende tooteid võib olla sattunud ka Vene sõjatehnikasse – täpselt seda väitis hiljuti Ukraina välisminister Dmytro Kuleba. Bosch algatas uurimise ning peatas etteruttavalt ka tegevuse Venemaal.

Esialgu peatati veokiosade tarne ning alustati uurimist, kuhu ja kuidas need täpselt välja jõuavad. Boschi sõnul ei tehta koostööd ühegi Venemaa militaartehnikat tootva ettevõttega.

Boschil on Venemaal kolm tehast, kus töötab kokku umbes 3500 inimest. Eelmisel aastal müüdi Venemaal peaaegu 1,2 miljardi euro eest Boschi tooteid. Kõigi eelduste kohaselt peatatakse tehastes tootmine.

Alates Krimmi poolsaare annekteerimisest 2014. aastal on Euroopa Liit kehtestanud piirangud mitmeotstarbeliste, st tsiviil- ja militaarotstarbeks sobilike komponentide ekspordile. Käimas on ka uurimine, kas Bosch on ekspordikeeldu rikkunud.

Enamus Venemaal tegutsevaid välismaiseid autotootjaid on oma tegevuse seal lõpetanud, mitmed tootjad on peatanud ka oma sõidukite ekspordi Venemaale. Hiljuti seiskas ajutiselt koosteliinid ka AvtoVAZ, sest umbes 20% vajalikest komponentidest peaksid saabuma välismaalt.

Foto: Reuters/Thierry Roge

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.